Bitcoin borsasından cüzdan şirketine dolandırıcılık davası

İsrail’in en eski kripto para borsası, bir cüzdan şirketine verilen 40 BTC’nin iade edilmediği iddiasıyla dava açtı.

İsrail’in en eski kripto para borsası Bit2C’nin sahibi, ülkede yaygın olarak kullanılan kripto para cüzdanı BTC360’a dolandırıcılık davası açtı.

Decrypt‘in İsrailli finansal haber organı Globes’tan aktardığına göre, söz konusu dava geçen ay açıldı ve olay geçen hafta ortaya çıktı.

Borsanın CEO’su Eli Bejerano, BT360’a pilot projelerin parçası olarak 2019 yılında 40 Bitcoin verdiğini ancak şirketin bunu geri vermeyi reddettiğini iddia ediyor. Dava dosyasına göre, Bit2C ile BTC360 birlikte bir Bitcoin tasarruf hesabı ve bir kredi ürünü üzerinde çalışma yapıyordu.

“Parayı geri vermediler.” diyen Bejerano, sözlerinin devamında, “Yazılım ve uygulama bölümleri gerçek değildi. Sitenin arkasında hiçbir şey yoktu.” ifadelerini kullandı.

Bejerano, 2019 yılının Mart ayında tasarruf hesabına yatırdığı paranın faizini BTC360’ın çalışanlarının manuel olarak hesapladığını iddia etti. CEO, üç ay sonra ödemelerin durduğunu ve şirketin parayı geri vermediğini ileri sürdü.

Bejerano, aynı şeyi faizli kredi ürünlerinde de yaşadığını söyledi. Buna göre, aynı yılın Nisan ayında BT360’tan bir kredi aldı ve teminat olarak 20 Bitcoin yatırdı. Eylül ayında tamamını geri ödedikten sonra BTC360, teminatı iade etmedi. Bejerano, kendisine karşı önceden planlanmış bir dolandırıcılığın kurbanı olduğunu savunuyor.

BTC360, geçtiğimiz ay da cüzdanın ve internet sitesinin birdenbire kapatılması ve kullanıcıların paralarının içeride kalmasıyla gündeme gelmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: