Bitcoin borsası Poloniex’ten skandal adım: İşlemler geri alındı

Kripto para borsası Poloniex, kullanıcıları isyan ettiren skandal bir olaya imza attı. Borsa, önceki günün akşamında tüm işlemleri 12 dakika geri sardı.

Seyşeller adalarına kayıtlı kripto para borsası Poloniex, önceki gün yaptığı açıklamada, borsa işlemlerini 12 dakika geriye sardığını açıkladı. Şirket sistemdeki bulunan bir hatanın, diğer hatalı işlemleri tetiklediğini ve geri sarmanın bu yüzden yapıldığını belirtti.

Şirketin müşteri destek departmanı hesabının attığı tweet serisiyle detaylandırılan hata olayının 10 Şubat günü TSİ 20.53’te meydana geldiği ve 21.05’e kadarki tüm işlemlerin “sistemden kaldırıldığı” ve 12 dakikalık işlem geçmişinin silindiği belirtildi.

Pazartesi günü Poloniex borsası bir anda bakıma girdiğini açıklamış ve tüm alım-satım işlemlerini durdurmuştu. İlginç olan ise, müşteri destek departmanından atılan tweet’lere göre; bakım beklenenden uzun sürdü ve platformda 6 saatlik bir süre boyunca işlem yapılamadı.

Kullanıcılardan tepki mesajları yağdı

Bazı Poloniex kullanıcıları ise bu tweet’lerin altında kızgınlıklarını belirten yorumlar bıraktılar. Borsanın beklenmedilk şekilde kapatılmasının ardından işlemlerden ettikleri kârları kaybettiklerini belirten kullanıcılar şirkete tepki gösterdiler.

Bazı kullanıcılar hesaplarının 18 saat boyunca kilitli kaldığını belirtirken bazıları ise kaybettikleri alım-satım kârlarının geri ödenmesinin olup olmayacağını sordular.

Sorun ise şirket tarafından herhangi bir fon ya da para kaybı yaşanmadan sona erdi.

Yaşanan bu gelişmeler ve Poloniex’in kullanıcılarından tepki görmesi borsa için ilk değil. Geçtiğimiz Mayıs ayında da marj işlemi ve lending yapanlar CLAM adlı altcoin’deki büyük fiyat düşüşü nedeniyle önemli kayıplar yaşamışlardı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: