Bitcoin balinası, Bitcoin’de doğru alım zamanını böyle belirliyor

Bitfinex’te en çok kâr edenleri gösteren liderlik tablosunda zirvede yer alan Bitcoin balinası Joe007, Bitcoin’de doğru alım zamanını nasıl belirlediğini açıkladı.

balina

Popüler Bitcoin balinası Joe007, BTC satın almak isteyen yatırımcılar için bir sonraki indikatörünü ortaya koydu.

Bitcoin’den, Mart 2020’ye kadar yaklaşık 20 milyon dolar kâr ettiği bilinen Joe007, yatırımcıları koronavirüs salgınından ötürü piyasada yaşanan volatilitenin devam edebileceği konusunda uyarıyor. Bitcoin balinası, 12 Nisan’da attığı bir tweet‘te, “Bitcoin öldü” sözlerinin yeniden ortaya çıkmasını bir boğa sinyali olarak gördüğünü belirtti.

Joe007, “Bu dominant bir söz oldu mu (Bitcoin öldü), o zaman alım fırsatı olduğunu bilirsin!” ifadelerini kullandı.

“Neslimizin en büyük ekonomik şoku olacak”

Joe007 daha önce de önümüzdeki düşüşlerin koronavirüs salgını sebepli olacağını ve bunun, bizim neslimizin göreceği en büyük ekonomik şoka giden yolu açabileceğini belirtmişti. Bitfinex balinası, konuyla ilgili, insanların kısa vadede fiat para ve likidite tercihinde bulunmasının ileride kripto paralar için çok büyük büyümeler getireceğini iddia etmişti:

“Bu bizim neslimizin en büyük ekonomik şoku olacak. Bütün dalgaların önünü açacak ve önce insanlara sahte umutlar verip daha sonra büyük çöküş yaşatacak. Krizin odak noktası farklı alanlarda değişecek. Bir krizi hafifletme ve çözme girişimleri daha fazla karmaşaya yol açacak.”

Bitcoin balinasının metodu fiyat ve piyasa hissinin birleşimini kullanan “Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi”ne benziyor. Bu endekse göre; büyük korku dönemleri aslında Bitcoin satın alma fırsatlarıyla uyumluluk içinde oluyor ve dev kripto parayı değerinin altında gösteriyor. Bitcoin, 12 Mart’taki büyük çöküşten itibaren “aşırı korku” kategorisine girmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: