Bitcoin, 6500 dolara düştü: Taylandlı borsanın kapanma kararı panik yarattı

Tayland’ın en büyük borsasının kapanma kararı kullanıcıları arasında panik yaratınca Bitcoin’in fiyatı borsada 6500 dolara kadar düştü.

Dün, 5 yıllık bir geçmişi olan Tayland’ın en büyük kripto para borsası BX Thailand’ın aniden kapanma kararı aldığını bildirmiştik

Bugün Asia Crypto Today’de yer alan bir habere göre, duyuru beklenmedik bir sonuca yol açtı. Bitcoin’in fiyatının bu kripto para borsasında haberi takiben 6500 dolara kadar düştüğü söyleniyor. Kapanma kararıyla panikleyen yatırımcılar, hesaplarındaki BTC’leri hızla sattı ve bu çarpıcı bir fiyat düşüşüne neden oldu.

Konuyla ilgili olarak Tayland’da yaşayan bir gazeteci olan Jon Russell, “Bitcoin, duyurunun ardından BX’te 6500 dolara (200,000 Tayland Bahtı) kadar düştü.” dedi. Russell, devamında küresel borsalarda fiyatın 9760 dolar olmasına karşın BX’te 8800 dolardan işlem görmeye devam ettiğini belirtti.

BX Thailand, sadece Güneydoğu Asya’nın en eski Bitcoin borsası değil, aynı zamanda en büyüğü. 2013’ten beri faaliyet gösteren borsa, yatırımcıların Tayland Bahtı ile kripto para almalarına olanak sağlıyordu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: