Bitcoin 10.000 dolara 1Kişinin sayesindemi yükseldi ?

Kripto para birimleri,2017 sonunda müthiş düşüş yaşamış ve 2018’e çok kötü başlamıştı ama  bu kötü  başlangıcın ardından hızlı bir yükselişe giren Bitcoin’de önemli bir satın alma işlemi yapıldığı ortaya çıktı.

Artan düzenleme dedikoduları ve güvenlik endişeleri piyasayı sarınca kripto para birimleri 2018 yılıyla birlikte yüzde 50’ye yakın değer kaybetti. Bununla birlikte, son bir hafta içerisinde piyasa ciddi bir toparlanma yaşadı.

6 Şubat tarihinden itibaren 6 bin doları aşmaya başlayan Bitcoin, yüzde 60’ın üzerinde yükseliş görerek 10.000$’a ulaştı. Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasını tek bir yatırımcının hamlesi sağlamış olabilir.

Ya büyük oyna ya da eve git. Bu, yukarıda bahsedilen ve 1 numaralı kripto para birimi Bitcoin’den 400 milyon dolarlık satın alan gizemli bir yatırımcının mottosu.

Bitcoin adresi 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64 olan ve kimliği bilinmeyen bir yatırımcı, 9 Şubat ile 12 Şubat arasında Bitcoin satın alarak 55 bin olan bakiyesini 96 bine çıkardı. Tüm sosyal medya platformlarında yayılan işlem, 6 bin doların dip olduğunu savunan boğaları cesaretlendirdi ve piyasada satın alma işlemleri art arda geldi.

360 Blockchain’in başkanı Jeff Koyen, konuyla ilgili olarak “400 milyon dolarlık balına, yatırımcılar için Telegram kanallarında konuşulan komplo teorilerinin yakıtı oldu.” dedi.

Milyarderler kulübüne adım attı

400 milyon dolarlık Bitcoin satın alan bu gizemli yatırımcı, Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla Bitcoin milyarderleri kulubüne de adım atmış oldu. (Uzmancoin)

%d blogcu bunu beğendi: