Bir Türk borsası daha saldırıya uğradı: Çalınan kripto paralar Coinbase’e gitti

Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsası Bitexlive saldırıya uğradığını açıkladı. Borsadan çalınan kripto paraların bir kısmının Coinbase’e aktarıldığı belirtiliyor.

Yakın zamanda Bayebit’in ardından Türkiye merkezli bir başka kripto para borsası olan Bitexlive da saldırıya uğradığını duyurdu.

Borsanın resmi internet sitesi ve Twitter hesabından görülebilen açıklamaya göre, saldırı 1 Eylül 2019’da gerçekleşti. Borsa, saldırı sırasında ETH, XRP, LTC ve VITAE gibi kripto paraların çalındığını bildirdi.

İnternet sitesindeki açıklamada, “Borsamız 1 Eylül 2019’da saldırıya uğradı ve para kaybettik. Bu kayıptan kullanıcılarımızı korumak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Kullanıcılarımız zarar görmeyecek. Olayı soruşturmak için borsayı bakım moduna alıyoruz. Mümkün olan en kısa sürede sizi bilgilendireceğiz.” denildi.

Bitexlive, yaklaşık 4200 dolar değerinde VITAE’nin yanı sıra 1150 dolar değerinde 4350 XRP’nin çalındığını belirtirken diğer kripto paralara ilişkin bir miktar vermedi.

Çalınan XRP’ler Coinbase’e gitti

Öte yandan Bitexlive, borsadan çıkarılan XRP’lerin Coinbase’e transfer edildiğini belirlediklerini ve borsa ile iletişime geçilmesine karşın herhangi bir yanıt alınamadığını İfade ediliyor.

Announcement: Our stock exchange was attacked on 2019.09.01 And XRP were stolen.
We followed the transfer. Looks like it’s been transferred to Coinbase. We’ve created a support request. But we didn’t get an answer.

— Bitexlive (@bitexlive) September 2, 2019

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: