Bir Bitcoin kullanıcısı, 194 dolarlık işlem için 47 bin dolar ücret ödedi

Bir Bitcoin kullanıcısı pahalıya mal olan bir hata yaparak tek işlem için 47 bin dolar işlem ücreti ödedi.

Bitcoin’in son dönemdeki yükselişi yatırımcıların BTC’lerini hareket ettirmelerine ve bu esnada bazen hata yapmalarına sebep oluyor. Bir kullanıcı 194 dolar değerindeki Bitcoin transferi için 47 bin dolardan fazla işlem ücreti ödedi.

Başka bir adrese 0.01088549 BTC göndermek isteyen bu kişi, 2.66038352 Bitcoin’lik işlem ücreti ödedi.

İşlem hash’inin 3ba0c9eaf… olduğu transferde kişinin kimliği ve parasını adeta çöpe atmasının sebebi bilinmiyor. Kişinin muhtemelen büyük bir hata sonucu bu ödemeyi yaptığı düşünülüyor. Uzmanlar kişinin işlem ücretini manuel olarak ayarlamak isterken de bu hatayı yapmış olabileceğini belirtiyorlar.

130 dolarlık ETH için 2.6 milyon dolar işlem ücreti ödenmişti

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında da 130 dolar değerinde Ethereum göndermek için bir kullanıcı 2.6 milyon dolarlık işlem ücreti ödemişti. Bu fiyat ETH için ödenen en büyük işlem ücreti olmuştu.

Şubat 2019’da da ETH işlemi için 450 bin dolar ödenmiş ancak daha sonra transferi yapan kişi, ödemenin yapıldığı Sparkpool madencilik havuzuyla bu durumu düzeltmişti. Bu işlemde ise buna benzer herhangi bir değişiklik olmadığı için, blokzincir araştırma şirketi Blockstream2e göre bu kişisel bir transfer…

Ortalama Bitcoin işlem ücreti 4.45 dolar

Bitinfocharts’a göre ortalama Bitcoin işlem ücreti 0.00025 BTC ya da 4.45 dolar civarında. Bu ücret de Ekim ayında 13 dolara kadar yükselmişti. Hatta Ekim ayı sonunda bir Bitcoin balinası tam 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’ini bilinmeyen bir adrese gönderdiği için sadece 3 dolarlık ücret ödemişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: