Binance’ten V Label Sertifikası Alan Türk Kripto Para Projesi !

Geçtiğimiz yıl Suqa adıyla yola çıkan fakat Sinovate olarak yeniden markalaşan Türk kripto para projesi, lider kripto para borsası Binance’ten V Label aldı.

Binance V Label Sertifikası nedir ?

Bu sertifika,Binance tarafından meraklılarını bilgilendiren ve bilgilerini güncel tutan projelere verilir.V Label oluşturulan projelerin gerçekliğini ve doğruluğunu garanti eden bir sertifika olarak görülüyor. Ayrıca bu sertifikayı almaya hak kazanan projeler Binance Info sayfasında yer almaya hak kazanırlar

Binance bu şefaflık girişimine geçtiğimiz yılın Kasım ayın da başlamıştı.

Peki nedir bu SINOVATE ?

SINOVATE herhangi bir ön satış,ICO veya premine olmaksızın piyasaya sürülmüştür proof-of-work algorotiması ile çalışmaktadır, Madencilerin uzun vadeli ödüller alması için, modern donanım sistemlerinin gerektirdiği bilgisayar gücü ve verimliliğindeki artan taleplerin geliştirilmesi gerekiyordu. Bu durum Sinovate’in yepyeni özel X25X algoritması ile hayata geçirildi. Bu algoritma sektörde yeni ve bütün kullanıcıların kullanımına özellikle de GPU madenciliği için kullanıma sunuldu. X25X, ASIC, FPGA ve Quantum dirençli olacak şekilde algoritma zincirine SWIFFTX eklenerek geliştirildi. Böylece Sinovate herkese eşit ve merkeziyetsiz imkan sunabilecek bir konsensüs mekanizmasına sahip.

Infinity Node’lar, Blockhain ağının geçerliliğini sağlamak için herkesin fikir birliğine ulaşması amacıyla Proof of Burn (POB) mekanizmasını hayata geçirirler. Sinovate’ın durumunda, POB kötü niyetli faaliyetleri gerçekleştirmeden önce kötü niyetli oyuncuları iki kez düşünmeye zorlayarak ağı daha da güvenli hale getirecek. Bunun nedeni SIN coinlerinin yanma (burn) işlemini başlatmak için harcama yapılamayan bir adrese gönderilmesi gerekliliğidir. Ayrıca POB, azalan dolaşımdaki arzla yatırımcılar üzerindeki satış baskısını önemli ölçüde düşürür ve varlıklarının değerini artırır.

Sinovate, başarılı bir şekilde pasif yıllık gelir sağlayan, aynı zamanda enflasyonu düşüren ve çığır açıcı bir teknolojiye öncülük ediyor. Infinity Node’lar geleneksel Masternode sisteminin evrimleşmiş hali ve mevcut finansal faiz sistemlerinde devrim yapmayı amaçlıyor. Genellikle Masternodelar, Proof of Stake (PoS) ve hatta Proof of Work (PoW) kripto paraları yüksek enflasyon ve emisyonu dikkate almaz ve değerlerinin düşmesinin önüne geçemezler.

Bu faktörleri kontrol etmek için node oluşturmak amacıyla kullanılacak SIN coinleri node kurulduğu anda yakılır (burn). Infinity Node sistemi bu coinleri Sinovate Blockchain’inden komple kaldırır ve toplamda 594 milyon SIN’in Infinity Node’lara kilitlendiğini varsayarsak, node sahiplerini %22’ye varan garantili yıllık faiz getirisi ile ödüllendirir. Bu, diğer Masternode projelerinde görülen yüksek emisyon seviyelerini önemli ölçüde azaltacaktır. Ayrıca Infinity Nodes  sadece enflasyon düşürmekle kalmıyor nodelar kilitli ve sirkülayondaki SIN miktarı devamlı azaldığı için yatırımcılara da fiyat konusunda bir nevi stabilite sağlıyor.

IDS, kullanıcıların gelecekte geri almak ve doğrulamak için dosyaları saklamasını ve şifreli dosyaları birbirlerine anonim olarak göndermesini sağlamak için tasarlandı, devrim niteliğinde bir Özel Ağ mekanizmasıdır. Güvenliği sağlamak ve sansürü önlemek için Sinovate zincirini kullanarak kullanıcılar arasında özel mesajlaşmaya izin verir. Kullanıcılar şifreleme seviyelerini kendi ihtiyaçlarına göre 256’dan 1024 bit’e kadar kendileri belirleyebilirler.

Blockchain, tüm işlemleri fiziksel bir defter veya tek bir veritabanından ziyade merkezi olmayan bir veri günlüğüne kaydetmek için kullanılan halka açık bir defterdir. Blockchain teknolojisi başlangıçta kripto para birimleri oluşturmak için kullanılırken, günümüzde Blockhain, ticaret, dosya depolama, ödeme hizmetleri, kimlik yönetimi, finansal borsalar, tıbbi kayıt yönetimi, eğitim ve daha fazla alanlara tanıtılıyor.

Ne yazık ki, bugünün dünyasında sahte belgeler çok yaygın ve çoğunuzun bildiği gibi bunları elde etmek çok kolay. Sahte belgelerin neredeyse orijinalinden ayırt edilemeyecek kadar iyi olması, orijinal belge ile iş yapan kişiler için de teşhis konusunda büyük zorluk oluşturuyor. Hizmet sağlayıcıların belgeleri doğrulamak için milyonlarca belgeyi taraması gerekir. Bununla birlikte, Blockchain belge doğrulama işlemlerinde kullanılabilir. Blockchain teknolojisi ile uygulanabilen dijital sertifikalar bu problemi ortadan kaldırabilir. Sinovate bu sorunları, Doğum Sertifika Pasaportları ve Sigorta bilgileri de dahil olmak üzere belgelerin doğruluğunu dijital olarak doğrulamak için Blockchain teknolojisini baz alan SINOVATE Document Verification (SDV) ile çözmeyi amaçlıyor.

Sinovate zincirindeki gelişmelere, pazarlamaya ve yeniliklere adil olarak oy vermek herkes için çok önemli. Bu nedenle SIN node sahipleri, 365 gün süren node ömrü boyunca oylamaya katılabilir, bu nedenle oy kullanma hakkına sahip olmaya devam etmek isteyen kullanıcıların bir SIN node’una sahip olmaları gerekir. Revolving Sovereignty Votes (RSV) Infinity Nodeları tarafından destekleniyor, bu nedenle ilk 12 aylık dönemden sonra node’lar ve oylar düşük emisyon ve adil oylama için döner. Ek olarak Infinity Node’lar, kullanıcıların oylarını döner oylar biçiminde kullanmak için geliştirilmiş bir E-Yönetim sistemi içeriyor. Bunlar geleneksel oylama sisteminin yerini alacak ve node’ların ömrüne bağlı olacak.

Sinovate Blockchain’inin endüstride geniş bir yelpazedeki alanlarda nasıl kullanılabileceğine dair birçok örnek var. Blockchain’in benzersiz özelliklerini benimsemek, dökümanları güvenli bir şekilde saklamak, göndermek ve almak ile birlikte kullanmak Sinovate’ın önemli özellikleri arasındadır. En ileri teknolojiyi birçok işletmeye, sektöre ve bireysel kullanıcıya sunmak için eski sistemler ve süreçlerle birlikte kullanılabilir. Sinovate ile saklanan ve gönderilen belgeler zaman damgalıdır. Herhangi bir noktada bir kullanıcı, geçmiş bir zamanda var olduğunu kanıtlamak için Blockhain’de depolanan belgenin yerel bir kopyasını şifreleme yoluyla karşılaştırabilir.

Ayrıca SINOVATE yani SIN’ın kodu , kurucusu ve CEO’su Tamer Dağlı tarafından geçtiğimiz günlerde Squanch tarafından yayınlanan bir röportajda ifade edildiği gibi herhangi bir projeden alıntı yapılmadan sıfırdan yazıldı.

Sinovate’ın arkasında kalabalık ve deneyimli bir ekip bulunuyor. Ekipte yaklaşık 40 kişi çalışıyor. Ekip üyeleri, sadece Türkiye’den değil, İtalya, İspanya, Fransa ve dünyanın diğer bölgelerinde yer alıyor.  Projenin kurucu ve CEO‘su olan Tamer Dağlı Türk ve projede alanında tecrübeli birçok Türkle birlikte çalışıyor. Türk olan ekip üyeleri ve görevleri şu şekildedir:

  • Atıf Karaoğul: Madencilik, Qt wallet development ve teknik danışman
  • Samet Baştürk: Web developer
  • Volkan Aydın: Creative Director, UI/UX Web developer
  • Barış Ertül: Blockchain danışmanı
  • Hüseyin Bıyık: Teknik danışman
  • Akın Gül: Teknik danışman

Sinovate (SIN)’ı destekleyen borsalar

Sinovate (SIN)’ı destekleyen Bitcoin ve kripto para borsaları şunlardır: STEX, TradeOgre, CoinExchange, Escodex ve CHAOEX

Dağlı, Sinovate’in tamamıyla inovasyon ve farklılık yaratmak üzerine kurulmuş bir proje olduğunu söylüyor.

Arkasında kalabalık bir ekip bulunan Sinovate için yaklaşık 40 kişi çalışıyor. Ekip üyeleri, yalnızca Türkiye’den değil, İtalya, İspanya, Fransa ve dünyanın diğer bölgelerinden oluşmaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: