Binance’ten mağdurlara ömür boyu VIP üyelik

Kripto para borsası Binance’te müşteri bilgileri sızıntısının kaynağının üçüncü taraf hizmet sağlayıcısı olduğuna ilişkin kanıtlar güçlendi. Borsa, bu sızıntıdan etkilenen kullanıcılara ömür boyu VIP üyelik verecek.

Lider kripto para borsalarından Binance, geçtiğimiz haftalarda sızdırılan Müşterini Tanı (KYC) dökümanlarından bazılarının üçüncü taraf hizmet sağlayıcısı tarafından işlenenlerle örtüştüğünü açıkladı.

Borsa, bazı fotoğrafların gerçek hesaplarla eşleşmesine rağmen bazılarının da temel ayrıntılarının eksik olduğunu ya da manipülasyon kanıtı gösterdiğini belirtti.

Açıklamada, 7 Ağustos’ta meydana gelen bu müşteri bilgileri sızıntısının soruşturulmaya devam edildiği bildirildi.

Ömür boyu VIP

Öte yandan Binance, olaydan zarar gören kullanıcılara ulaştığını ve onlara ömür boyu VIP üyelik sunacağını ifade etti. Son olarak şirket, müşterilerin varlıklarının ve bilgilerin korunması için güçlü önlemler alındığını belirtti.

Binance, başvuruların yığıldığı Aralık 2017 ve Şubat 2018 arasında, iş yükünü hafifletmek ve taleplere yetişebilmek için bir şirketle anlaşarak başvuru belgelerinin değerlendirilmesini bu şirkete vermişti. Başından beri sızıntının buradan kaynaklandığı iddia ediliyordu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: