Binance’ten Facebook’un kripto parası Libra’ya rakip: Venus

Önde gelen kripto para borsası Binance, Facebook’un Libra’sına benzer bir proje duyurdu. Borsa, “Venus” adı verilen proje ile dünyanın finansal sistemini yeniden şekillendirmeyi ve finansal hegemonyayı kırmayı hedefliyor.

Bugün yapılan Çince duyuruya göre, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, “Libra’nın bağımsız bölgesel bir versiyonu” olan “Venus”u piyasaya sürmek için çalışmalara başladı.

Birkaç ülkede yasal olarak mevcut olan ve Binance Chain adında kendi blok zincirine bulunan Binance, Venus ile birlikte dünyanın finansal sistemini yeniden şekillendirmeyi ve finansal hegemonyayı kırmayı hedefliyor.

The Block’a konuşan Binance’in kurucu ortağı Yi He, “Yakın ve uzun vadede sabit fiyatlı kripto paraların dünya çapında ülkelerdeki geleneksel para birimlerinin yerini alacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda, dünyadaki finansal sistemi yeniden şekillendirecek, ülkelerin daha somut finansal hizmetler ve altyapılara sahip olmalarını sağlayacak, onların finansal güvenliklerini koruyacak ve ekonomik verimliliklerini artıracak bir vizyonu başarmayı umuyoruz.” dedi.

Duyurunun İngilizce versiyonuna göre ise Venus, itibari para birimlerine dayalı “yerelleştirilmiş” sabit fiyatlı kripto paralar ve dijital varlıklar geliştirme odaklı bir açık kaynak Blockchain projesi.

Ayrıca Binance, Venus girişiminde küresel ölçekte güçlü etkiye sahip hükümet, şirket ve kuruluşlarla iş birliği yapmayı memnuniyetle karşılayacağını bildirdi.

Facebook’un gelecek sene piyasaya sürmesi beklenen Libra’sı da benzer bir yapıya sahip. Sosyal medya devi, bu projeyle bankasızlara hizmet vermeyi ve dünya çapında para transferlerine kolaylık getirmeyi hedefliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: