Binance’ten Brezilyalı diplomata karşı hukuk mücadelesi

Kripto para borsası Binance, Brezilyalı bir diplomata karşı verdiği hukuk mücadelesinde erken bir zafer elde etti.

Önde gelen kripto para borsası Binance, Binance.com.br internet sitesini ve Binance markasını tescil ettiren Brezilyalı diplomat Paulo Renato’ya karşı yasal mücadeleye girişti.

Şirket, markayı tescil eden National Institute of Industrial Property (INPI) ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ndeki Brezilya konsolos yardımcısını dava etti. Brezilyalı diplomatın, Binance’in internet sitesinin Brezilya versiyonunu 30 Haziran 2018’de kaydettirdiği belirlendi. Dava dosyasına göre Binance, Brezilya’da 14 Haziran 2017’den beri faaliyet gösteriyor.

Borsa, Binance’in markasının Sinai Fikri Mülkiyet Haklarının Korunmasına İlişkin Paris Sözleşmesi’nin imzacılarından biri olan Çin’de kayıtlı olduğundan korumalı olduğunu savundu. Yerel haber organlarından Portal do Bitcoin tarafından bildirildiği üzere, Binance ayrıca bu kaydın Sınai Fikri Mülkiyet Kanunu’na göre tanınmasının mümkün olmayacağını iddia etti.

Rio De Janeiro 25. Federal Mahkemesi yargıcı, ticari markanın tescilini askıya aldı ve Binance erken bir zafer elde etti. Dallagnol’a para cezası tehdidi ile Binance markasını hiçbir şekilde kullanmaması emredildi. Bununla birlikte karar, diplomat ve INPI’nin itiraz edebilirliğinden dolayı bir ön karar niteliği taşıyor.

İspanya’da hukuk okuduğu belirtilen Brezilyalı diplomatın tezi ise fikri mülkiyet hakları üzerindeydi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: