Binance’teki kesinti, 200 milyon USDT’lik takasla aynı zamana denk geldi

Binance, sistem arızası nedeniyle 1.5 saattir kapalı. Borsadaki bu arıza, Tether’ın duyurusunu yaptığı 200 milyon USDT’lik zincir değiştirme işlemi ile aynı zamana denk geldi. Tether, Binance’in arıza açıklamasından sonra işlemin üçüncü tarafın talebi üzerine ertelendiğini bildirdi. Hatanın bu işlem nedeniyle meydana gelmiş olabileceği iddia edilse de durum belirsiz.

Kripto para borsası Binance, yaklaşık 1.5 saat önce, TSİ 12.30’da yaptığı açıklama ile beklenmedik bir sorundan dolayı platformun bakıma alındığını duyurdu. Açıklamada para yatırma-çekme işlemleri ve alım satımların askıya alındığı belirtildi.

Öte yandan Tether’dan bugün 11.15’te ismi verilmeyen bir üçüncü tarafla Omni’den ERC20 protokolüne 200 milyon dolarlık bir USDT takası gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Daha sonra Binance’in sistem hatası açıklamasıyla hemen hemen aynı zamanda ikinci bir açıklama yapan Tether, işlemin üçüncü tarafın talebi üzerine erteleneceğini bildirdi.

Tether@Tether_to

Update: the chain swap will be subject to a delay upon request of the 3rd party. https://twitter.com/Tether_to/status/1235116881561841670 …Tether@Tether_toIn one hour Tether will coordinate with a 3rd party to perform a chain swap (conversion from Omni to ERC20 protocol) for 200M USDt.
Tether total supply will not change during this process.

Learn more about chain swaps https://tether.to/explained-chain-swaps/ …
2912:32 – 4 Mar 2020Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilikTether adlı kişinin diğer Tweetlerini gör

Bahsedilen üçüncü tarafın Binance olduğu açık. Tether, Aralık ayında da Binance ile Omni’den Ethereum’a 200 milyon USDT’lik bir zincir takası gerçekleştirmişti.

Takas işleminin Binance’te hataya neden olup olmadığı belirsiz ancak zamanlama ilginç görünüyor. Binance’in ilerleyen saatlerde hatanın kaynağıyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Son olarak Binance, platformun TSİ 14.30’ta normal işleyişine geri döneceğini açıkladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: