Binance’te Türk Lirası limitleri belli oldu

Kripto para borsası Binance, banka transferi kanalından yapılacak işlemler için Türk Lirası yatırma ve çekme limitlerini açıkladı.

Kripto para borsası Binance’te Cumartesi günü itibari ile açılan banka transferiyle Türk Lirası yatırma seçeneğine ilişkin limitler belli oldu.

Borsa, bugün resmi açıklamayla banka transferi kanalından Türk Lirası yatırma ve çekme işlemi gerçekleştirilebileceğini duyururken limitlerin ise günlük en az 100 TL ve en fazla 500 bin TL olduğunu bildirdi. Bununla birlikte, aylık para yatırma ve çekme limiti ise 3 milyon TL olarak belirlendi.

Kullanıcılar, Binance’e banka yoluyla para aktardıktan sonra Türk Lirası ile BTC, BNB, ETH, XRP, USDT ve BUSDT alabilecekler.

Ayrıca şirket, Türk Lirası çiftlerinde yapılacak satın alımlarda iki hafta boyunca hiçbir komisyon alınmayacağını, TL çekim ücretlerinin de yine iki hafta boyunca komisyonsuz, iki haftadan sonra ise 2.5 TL olacağını açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili açıklamasında, “Dünya çapında ve özellikle dijital varlıkları hızla benimseyen bir ülkede, paranın özgürlüğünü artırma çalışmalarımız kapsamında, giriş engelini azaltmak için mevcut seçenekleri genişletiyoruz. Hızla büyüyen ürün ve hizmetlerimizle birlikte sektör büyüdükçe, kripto paraya yatırımın, kripto takasının ve ticaretinin kullanılabilirliği süreci giderek daha da sorunsuz hale gelecektir” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: