Binance’te Türk Lirası için banka transferi açıldı

Kripto para borsası Binance, Akbank ile anlaşma sağlayarak borsaya bir banka hesabından doğrudan Türk Lirası yatırma seçeneğini açtı.

Kripto para borsası Binance’te henüz resmi açıklamayla duyurulmasa da banka transferiyle Türk Lirası yatırma seçeneği etkinleştirildi. Gelişme, ilk olarak Alp Işık tarafından bildirildi.

Borsa bunun için Akbank ile anlaşmaya vardı ve Türkiye’de B Fintech Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi adında bir şirket kurdu. Yasal merkezi Şişli’de olan şirketin kuruluş tarihi 12 Eylül 2019, kuruluş sermayesi ise 10 bin TL olarak görülüyor.

Banka transferi aracılığıyla Türk Lirası yatırma işlemleri için ücret alınmıyor. Bununla birlikte tek seferde yatırılacak asgari tutar 100, azami tutar ise 50 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Binance’e banka hesabından Türk Lirası yatırmak isteyen kullanıcılar, hesaplarına giriş yaptıktan sonra web arayüzünden Spot Cüzdanı – Yatırma – İtibari Para – TRY yolunu izleyebilirler.

Binance, Türk Lirası ile para yatırma işlemini daha önce yalnızca Papara üzerinden gerçekleştiriyordu. Doğrudan banka transferi seçeneği ise birkaç aydır bekleniyordu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: