Binance’te sürpriz gelişme: Yasak, koşullardan kalktı!

Binance, en son dün güncellenen kullanım koşullarında artık bir ABD yasağından söz etmiyor. Önceki metinde net bir şekilde “Binance, herhangi bir ABD’liye hizmet veremez” ifadesi yer alıyordu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US’in Kasım ayından önce açılması bekleniyor fakat borsa ilk etapta New York’ta yaşayanlara hizmet vermeyecek.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Cheddar’a verdiği röportajda, “Borsayı 1-2 ay içinde açacağımızı söyleyebilirim” dedi.

Zhao, sözlerinin devamında Binance US’in işletmecisi BAM Trading Services, henüz bir BitLicense (New York Finansal Hizmetler tarafından borsalara verilen lisans) sahibi olmadığından borsanın ilk etapta New York’lulara hizmet veremeyeceğini söyledi.

Binance, geçtiğimiz ay ABD’de itibari para ile kripto para alınabilecek bir borsa açacağının duyurusunu yapmıştı. Bundan çok kısa bir süre sonra ikinci bir açıklama yapan borsa, Binance.com’un 12 Eylül 2019’dan itibaren ABD’li kullanıcılara kapatılacağını bildirmişti. Binance US’in başına ise XRP’nin kıdemli isimlerinden Catherine Coley getirildi.

Bu ayın başlarında Binance US’in BNB dahil olmak üzere listelemeyi hedeflediği kripto paraların bir listesi yayınlanmıştı.

ABD yasağı kullanım koşullarından kalktı

Öte yandan Binance’in son olarak dün güncellenen kullanım koşullarında değişikliğe gittiği ve bu değişiklikle ABD’lilerin platformu kullanma yasağının kaldırıldığı fark edildi. Bir önceki kullanım koşullarında yer alan “Binance, herhangi bir ABD’liye hizmet veremez” ifadesi tümden kaldırıldı. Güncellenen koşullarda böyle bir ifadeye yer verilmiyor.

Bununla beraber, ABD yasağının kaldırıldığı Binance tarafından net bir şekilde açıklanmış değil. Görünen o ki borsa, ABD’de yaşayanların yeni borsaya mümkün olduğu kadar yumuşak bir geçiş yapmalarını sağlamaya çalışıyor. Binance US faaliyete geçmeden Binance.com’u yasaklamak şirket için özellikle finansal açıdan büyük bir risk oluşturabilirdi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: