Binance’in referans zenginleri: İşte en çok kazanan ilk 10

Kripto para borsası Binance, en çok referans geliri olan ilk 10 kullanıcıyı e-posta adreslerini gizleyerek yayınladı.

Kripto para piyasasında kazanmanın tek yolu alım satım yapmak veya yatırım yapıp beklemek değil. Bunun dışında projelerin temsilciliğini yapmaktan madenciliğe birçok yol bulunuyor. Aralarından biri ise neredeyse sıfır maliyet gerektiriyor ve çok kazançlı olabiliyor: referans sistemleri.

Genelde birçok borsanın kendine ait referans sistemi var. Bu borsalar, üye getiren kullanıcıyla komisyon gelirlerinin belirli bir yüzdesini paylaşıyor. Bu, yüzde 20’den başlıyor ve yüzde 80’e kadar çıkıyor.

Binance de uzun bir süredir bu sistemi kullanıyor ve bu kadar büyümelerinde ciddi bir etkisinin olduğu şüphesiz. Borsa, ilk yıl herhangi bir şart gerektirmeksizin komisyon gelirlerinin yüzde 50’sini paylaşıyordu. İkinci yıldan itibaren ise bu yüzde 20’ye düşürüldü. Hesabında en az 500 BNB bulunduranlar yüzde 40’lık pay ayrıcalığından yararlanabiliyor.

Binance’in bugün yayınladığı bir listede, birçok kullanıcının referans sistemiyle ciddi kazançlara ulaştığı görülüyor. Borsa, resmi Twitter hesabından en çok referans geliri elde eden ilk 10 kullanıcıyı paylaştı. Kullanıcıların e-postaları gizlenirken kazançları ise şeffaf bir şekilde yayınlandı.

Buna göre, listenin tepesinde yer alan bir kullanıcı, bugüne kadar 1146 BTC değerinde kripto para kazandı. Bu, mevcut fiyatlarla 11.6 milyon dolar ediyor. İlk 10, 191 BTC ile 1146 BTC arasında değişiyor. İlk 10’da en az kazanan yaklaşık 2 milyon dolarlık kazanç elde etti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: