Binance sistem bakımını tamamladığını duyurdu

Kripto para borsası Binance, yaklaşık 6 saat süren önceden planlanmamış bakımın ardından nihayet 20.30’da açılıyor.

binance

Kripto para borsası Binance, yaklaşık 6 saat önce acil bir şekilde daha önce planlanmamış bir sistem bakımına gitti ve bu süre zarfında borsanın tüm işlevleri durduruldu.

Neler olup bittiğiyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken az önce bakımın tamamlandığı ve platformda TSİ 20.30 itibari ile alım satımın yeniden başlatılacağı bildirildi.

Kullanıcıların şu andan itibaren alım satım başlayana kadar emirlerini iptal edebileceği, para yatırma ve lending gibi işlemler yapabileceği ifade edildi.

Para çekme işlemlerinin alım satımın devreye alınmasından kısa bir süre sonra devam edeceği kaydedildi.

Hack iddiası

Binance, sistem bakımına gitmeden saatler önce, borsadan 130 milyon ARPA çekildiği ve bu kripto paraların MXC borsasına aktarıldığı öğrenildi. Transferi kimin gerçekleştirdiği şimdilik bilinmezken bu durum, platformun hack’lendiği söylentilerine yol açtı. 130 milyon ARPA, mevcut fiyatlarla 2 milyon dolar ediyor.

Son olarak ARPA ekibi, transferle ilişkili tüm hesapların MXC’de engellendiğini ve durumun yakından izlendiğini paylaştı.

ARPA Official@arpaofficial

130mil $ARPA were transferred from @binance to @MXC_Exchange in the past 48hrs through an unknown address, without our knowledge. We communicated with the exchange and here are the details about what happened. https://link.medium.com/qHkbtSzSc4 

Resmi Twitter'da görüntüle

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: