Binance korsanı (?): Yeni sızıntı dalgası yaklaşıyor

Bugün, geçtiğimiz hafta yüzlerce Binance kullanıcısının kimlik doğrulama belgelerini yayınlayan korsana ait olduğu tahmin edilen bir Twitter hesabından daha fazla belge yayınlanacağının işareti verildi.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Binance’e gönderilen kişisel belgeleri bir Telegram hesabında yayınlayan bilgisayar korsanı, daha fazla belge yayınlamaya hazırlanıyor.

Bugün, Binance hacker’ına ait olduğu tahmin edilen Bnatov Platon adlı bir Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda daha fazla kimlik doğrulama belgesi (KYC) yayınlanacağı duyuruldu ve “Yeni dalga geliyor” ifadesi kullanıldı.

Bunu ne zaman yapacağına ilişkin herhangi bir bilgi vermeyen korsan, Binance’in ekip üyelerinden birine ait olduğunu iddia ettiği bir Telegram hesabıyla yazışmalarını da yayınladı.

Binance, geçtiğimiz haftaki sızıntının ardından görüntüler, damgalanmış olmadığından Binance’ten alındığına dair herhangi bir kanıt olmadığını savunmuştu. Binance ekibi, her görüntünün sistemde otomatik olarak damgalandığını söylemişti. Dahası, açıklamaya göre, bu bilgisayar korsanı belgeleri yayınlamadan önce Binance’e ulaşmış, 300 BTC talep etmiş fakat bu talep borsa tarafından reddedilmişti.

Öte yandan bugün Binance Jersey’in Twitter hesabının da hack’lendiği ortaya çıktı. Borsa, bir süre sonra hesabı geri aldı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: