Binance, CoinMarketCap’i satın alıyor

Kripto para borsası Binance, CoinMarketCap’i satın almak üzere. Borsanın bunun için 400 milyon dolarlık bir teklifte bulunduğu belirtiliyor.

Kripto para borsası Binance’in kripto para fiyat ve veri takibi platformu CoinMarketCap’i satın almak için görüşmeler yaptığı, görüşmelerin tamamlanmak üzere olduğu bildiriliyor.

The Block‘un konuyu bilen kaynaklara dayandırdığı haberine göre Binance, anlaşma için CoinMarketCap’e 400 milyon dolar ödeme yapacak.

Anlaşmanın bu hafta açıklanması bekleniyor ve tamamlanırsa bu kripto para alanındaki en büyük satın alımlardan biri olacak.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu yılın başlarında 2020’de çok heyecanlandığı iki satın alma gerçekleştireceklerini söylemişti. Bunları “büyük” ve “önemli bir etki yaratacak” şeklinde nitelendiren Zhao’nun bahsettiği iki anlaşmadan birinin CoinMarketCap olabileceği kaydediliyor.

SimilarWeb verilerine göre CoinMarketCap, son 6 ayda 207 milyon ziyaret aldı ve dünyada en çok ziyaret alan 1733. site. Bununla beraber Binance’in son altı aydaki ziyaret sayısı ise 113.8 milyon. CoinMarketCap’in trafiği, Binance’ten yüzde 80 daha fazla.

CoinMarketCap’in büyük miktarda trafik almasının satın alımın başlıca nedenlerinden biri olduğu söyleniyor. Platform, 2013 yılında Brandon Chez takma adlı ve asıl kimliği bilinmeyen bir Amerikalı tarafından kuruldu.

Geçen sene 9 şirket aldı

Binance, geçen sene de agresif bir satın alıma gitmişti. Şirket, 9 şirketi bünyesine kattı ancak bunlardan sadece birkaçı halka açıklandı. Bu şirketler Trust Wallet, JEX, WazirX ve DappReview’di.

Öte yandan kripto para alanında bugüne kadarki en büyük satın alımlar, Circle’ın Poloniex ile yaptığı 400 milyon dolarlık anlaşma ve NXMH’nin Bitstamp ile yaptığı 400 milyon dolarlık anlaşmaydı. Diğerleri ise Coinbase ve Kraken’a aitti. Coinbase, Earn.com için 120 milyon dolar, Kraken da Crypto Facilities için 100 milyon dolar ödemişti.

Son olarak kripto para borsaları arasında internet trafiğinin yüzde 20.3’ü Coinbase ve yüzde 21.7’si Binance’e ait. Bu iki borsa hem birbirine çok yakın hem de pastadan en büyük payı alıyorlar. Binance’in CoinMarketCap’i satın alması, borsanın Coinbase ile arasındaki farkı açmasını sağlayacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: