Banka devinin CEO’suna göre Kovid-19 nakdin sonunu getirdi

UnionBank’ın CEO’su, Edwin Bautista koronavirüs salgının nakit paranın sonunu getirdiğini ve krizin dijitale geçişi hızlandıracağını söyledi.

Filipinler’in en büyük bankalarından biri olan UnionBank’ın CEO’su Edwin Bautista, koronavirüs salgınının nakit paranın sonu anlamına geldiğini ileri sürüyor.

Euromoney’e açıklamalarda bulunan Bautista, Mart ayında çevrim içi bankacılığa olan talebin rekor sayıya ulaştığını açıkladı.

CEO, geçen ay UnionBank’ın tamamı dijital olan 7000 yeni hesap açtığını, 20 bin müşterinin de bankanın mobil uygulamalarını indirdiğini söyledi. Bautista, internet sitesine giriş yapan kişi sayısının da aynı ay ikiye katlanarak 1.1 milyona ulaştığını vurguladı.

Salgının bankacılığı değiştireceğini öne süren Bautista, mevcut durumu nakit paranın sonunun başlangıcı olarak nitelendirdi. CEO, bu noktada merkez bankasının yerleşim bulunan 2000’den fazla adaya sahip ülkede bankalara ve ATM’lere kağıt ve madeni para tesliminde sıkıntı yaşamasına dikkat çekti. Ardından bankaların bundan böyle elektronik paraları, QR kodlarını, hatta kripto para ve dijital token’ları test etmeye, geliştirmeye ve uygulamaya daha açık olmasını beklediğini ifade etti.

Bautista’ya göre kriz, dijitale geçişi hızlandıracak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: