Bank of America, Ripple ortaklığını ilk kez doğruladı

Bir Bank of America yöneticisi, yakın zaman önce katıldığı yayında, Ripple ile devam eden ortaklıkları olduğunu ilk kez doğruladı.

Önceleri, Ripple ile aralarında bir ortaklık olup olmadığını açıklamakta tereddütte kalan Bank of America yetkilileri, bunu ilk defa açık bir şekilde ifade etti.

BofA yöneticisi Julie Harris konuyla ilgili olarak bankanın fintek dünyasındaki hızlı değişikliklere ayak uydurmayı hedeflediğini söyledi.

Bank of America’da küresel bankacılık departmanının başında bulunan Julie Harris, yakın zamanlı bir podcast yayınında bankanın Ripple ile olan ortaklığını doğruladı.

Bankacılık sektörünü önümüzdeki 10 senede neler beklediği konusunda sorulan soruya Harris, “BofA’nın ilk amacı müşterilerinin işlerini nerede ve ne zaman olursa olsun halletmektir” cevabını verdi. Harris ayrıca dünyada finansal teknoloji anlamında oluşan yeni çözümlere entegre olmak ve bu hıza ayak uydurmak istediklerini de söyledi.

Harris şöyle konuştu:

“Müşteri tecrübesiyle yüksek teknolojinin birleşimi bizim için çok önemli. Biz 24 saat açık bir topluluğuz. Sadece yapabilme kapasitesi değil, bunu tecrübe ve yeteneğimizle de birleştirip, işlerin her zaman ve her yerde bitirilmesi gerekir. Ve ikinci hedef entegrasyon yeteneğidir. Derrick buna çok değindi. Bu, platformumuz ve kapasitemizle ilgili değil. Burada önemli olan, ister altyapımızla ister oluşturduğumuz platformlarla, ya da Ripple ve Swift gibi ortaklıklarımızla bu teknolojiye entegre olabilmektir. Bunlar birlikte çalıştığımız fintech’ler. Yasal uyumluluk konusundaki tüm testlerimizden geçtiler ve biz şu anda bankacılık sistemimiz geliştirip size ulaştırmak için hazırız.”

Daha önce banka yöneticileri Ripple ile bir ortaklıkları olup olmadığı konusunu cevapsız bırakıyorlardı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: