BAND; Google, IBM ve Microsoft gibi devlerin yer aldığı OpenAPI’a katıldı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projesi BAND Protocol; Google, eBay, IBM ve Microsoft gibi dev şirketlerin içinde bulunduğu OpenAPI Girişimi’ne katılan ilk blokzincir firması oldu. BAND Protocol’den dün yapılan açıklamaya göre şirket, ortak bir API standardı geliştirilmesini ve blokzincir uygulamalarının API’ler ile verilerden kolayca yararlanmasını sağlayacak.

Uygulama programlaması arayüzü olan API, uygulamaların verilere ulaşmasını ve birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan bir yazılım. Band Protocol’e göre artık; çeşitli endüstrilerdeki firmalar da blokzincir uygulamalarının ortak API’lere bağlanması gerektiğinin farkına vardılar.

Bu çalışmanın muhtemel faydasının, verilerini ve fiyat akışlarını akıllı kontratlara satabilen teknoloji firmalarının yeni gelirler elde etmesi olacağı belirtiliyor. Bu sayede daha yüksek veri güvenliği (dolayısıyla daha az ‘hack’ saldırısı) sağlanacak ve merkezi teknolojilerle etkileşime girebilen merkeziyetsiz uygulamalar yaratılabilecek.

BAND Protocol CEO’su Soravis Srinawakoon konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bizim görevimiz, prestijli proje ortaklarımızla bir API standardı belirleyerek merkezi veriler, API’ler ve blokzincir üzerindeki akıllı kontratlar arasındaki boşluğu doldurmak”

Linux Vakfı tarafından desteklenen OpenAPI organizasyonu, BAND Protocol’ün bu anlamda girişime katılan ilk blokzincir firması olduğunu da doğruladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: