Balinalar iki altcoin’de çok ateşli: Basic Attention Token (BAT), Augur (REP)

Geçtiğimiz hafta boyunca Basic Attention Token (BAT) ve Augur (REP) balinaları, çantlarına toplam arzın önemli bir bölümünü daha ekledi. BAT balinalarının tuttukları miktar tam iki katına çıkarken REP’te de benzer bir eğilim vardı.

Basic Attention Token (BAT) balinaları, bu hafta boyunca çantalarını kripto paranın arzının yaklaşık yüzde 6’sını daha ekledi. Böylece BAT’nin fiyatı, yüzde 20’nin üzerinde artış sağladı.

Kripto para analiz şirketi Santiment’in son araştırmasına göre, BAT’nin en büyük 10 balinası, birikim modundaydı. Santiment, en çok BAT tutan adreslerin bu hafta kripto paranın dolaşımdaki arzının yüzde 5.94’ü kadar ekleme yaptığını bildirdi.

Ayrıca Santiment, borsa harici en büyük BAT adreslerinin 2017 yılının Temmuz ayından beri en büyük birikim haftasını geride bıraktığını ifade etti. Analiz şirketine göre, geçen hafta en büyük adreslerin tuttukları miktar 53.53 milyon BAT’den 126.92 milyon BAT’ye sıçradı. Bu, sadece bir haftada bakiyelerin yüzde 136 oranında arttığı anlamına geliyor.

Kaynak: Twitter

Sadece BAT değil. Son 7 günde Augur (REP) balinaları da çok hareketliydi. Analiz şirketi, en büyük 10 REP balinasının kripto paranın toplam arzının yüzde 4.51’i kadar ekleme yaptığını açıkladı.

BAT’nin aksine REP birikim döneminde düşüş yaşadı. Kripto para 19 dolardan 15 dolar seviyelerine inerken balinaların düşüşü fırsat olarak görüp buna göre pozisyon aldıkları anlaşılıyor.

BAT, haberin yayına girdiği dakikalarda 0.26 dolar, REP ise 16.38 dolardan alıcı buluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: