Avalanche’ta yaşananlarla ilgili açıklama: Heyecan ve paniğe gerek yok

avax-avalance

Avalanche ağında bugün meydana gelen bir hata, ağın neredeyse durma noktasına gelmesine yol açtı.

Borsalarda AVAX için para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınırken cüzdanlara da bir süre erişim sağlanamadı. Fonların güvende olduğu söylenirken bazı kullanıcılar işlemlerinin tamamlanması için dört saate kadar beklediklerini belirtiler.

Tüm bu yaşananlar, AVAX’ın fiyatında düşüşe yol açtı. Kripto para, 60 dolar seviyesinden 41 dolara kadar çekildi.

Ekipten yapılan açıklamada, Avalanche üzerinde çalışan ve birkaç gün önce tanıtılan merkezi olmayan borsa Pangolin’in açılmasıyla birlikte ağ üzerinde yük oluştuğu ve bunun çok düşük olasılıklı bir hatayı tetiklediği ifade edildi.

“Heyecan ve paniğe gerek yok”

Avalanche’ın arkasındaki şirket olan Ava Labs’ın CEO’su ve kurucusu Emin Gün Sirer ise Avalanche’ın resmi Telegram kanalında yayınladığı açıklamasında şöyle dedi:

“Dün akşam Avalanche ağında Pangolin’in yarattığı yoğunluk bir hatayı tetikledi. Bu hata yüzünden ağda müthiş bir yavaşlama başladı. Hatanın etkisi sınırlı, fonlar sağlam, kimsenin sahip olduğu AVAX’ı veya diğer dijital değerleri kaybetmesi mümkün değil. Şu anda bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Yeri geldiğinde node kuran arkadaşlardan düzeltmeyi deploy etmelerini rica edeceğiz. Heyecana ve paniğe gerek yok. Bitcoin ve hemen hemen diğer her sistem büyüme evrelerinde benzer sorunlar yaşadı. Bizimkini atlatmak üzereyiz. Bana ‘Avalanche nasıl her yönden daha iyi olabilir, hiç kötü yanı yok mu?’ diye soranlar oluyordu, onlara verdiğim cevap da her zaman ‘Avalanche’ın en büyük dezavantajı kodun yeni olması’ olmuştur. Desteğinizle bu aşamaları geçeceğimize inanıyorum. Sonuçta da Avalanche daha da güçlenecek.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: