AVA Labs, AVA platformunun kodunu yayınladı

Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu AVA Labs, yeni nesil Blockchain platformu AVA’nın kodunu yayınladı. Şirket ayrıca cüzdan, musluk, JavaScript kütüphanesi Slopes ile node kurma rehberini de görücüye çıkardı.

Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu AVA Labs, uzun bir süredir üzerinde çalışılan AVA platformunun kodunun herkese açık olarak yayınlandığını duyurdu.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları için ileri düzey bir altyapı sağlamayı amaç edinen AVA Labs, AVA kodunun yayınlanmasıyla beraber Geliştirici Hızlandırma Programı’nı (DAP) da başlattı; cüzdan, musluk, JavaScript kütüphanesi Slopes ile node kurma rehberini de görücüye çıkardı. AVA Labs’ın sunduğu Geliştirici Hızlandırma Programı’yla içerik oluşturucuları, açık kaynak geliştiricileri, hata avcıları ve güvenlik mühendisleri topluluğuna katkı başına 50 bin dolara kadar kazanma fırsatı sunuluyor.

Emin Gün Sirer@el33th4xor

If you like blockchains, digital assets and fast smart contracts, check this out: We just made the initial AVA code public.https://avalabs.org AVA Labs | AVA: Platform for DApps, Payments, Smart Assets, And Much More.AVA is a high performance, scalable, customizable, and modular ecosystem to radically change finance.avalabs.org17316:46 – 11 Mar 2020Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik73 kişi bunun hakkında konuşuyor

Sirer, konuyla ilgili açıklamasında, “AVA kodunun topluluğa açılması, AVA için araştırma ve geliştirmenin ilk aşamasını tamamlarken aynı zamanda açık kaynaklı ve merkezi olmama fikrine olan bağlılığını da topluluğa göstermiş oluyor. BCH gibi Avalanche protokolü kullanarak mümkün olan performans ve güvenlik iyileştirmelerinin farkına varan birçok kripto para, Avalanche veya onun varyantlarını protokollerine dahil etmeyi planladığını açıkladı. AVA platformu bu protokolü, sistemin izinli ve izinsiz ağlara yayılmasını sağlayan devrimci bir ağ modeliyle birleştirdi. Bu da AVA’yı yeni blok zincirleri ve dijital varlıklar için ilk ve tek gerçek self-servis platform haline getiriyor.” şeklinde konuştu.

“Önemli bir kilometre taşı”

Sirer, herkesi koddaki olası hataları belirlemeye çağırırken AVA Labs Başkanı John Wu ise AVA kodunun piyasaya sürülmesinin önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek “İlk kez bir Blockchain platformu, genel ve özel uygulamaların birlikte çalışmasına olanak sağlayacak.” dedi. Wu, sözlerinin devamında AVA’nın benzersiz mimarı modeli ile tüm dijital varlıklar için küresel bir ihraç platformu olma potansiyeli taşıdığını ileri sürdü.

“Büyük heyecan duyuyoruz”

Son olarak AVA Labs’ın kurucu ortağı Kevin Sekniqi de “Binlerce token’a sahip bir ağ yerine AVA ekosistemi, her bir alt ağda binlerce alt ağ ve token bulundurabilen bir platformdur. Kodu, daha geniş Blockchain topluluğuyla paylaşmaktan gerçekten büyük heyecan duyuyoruz ve her türlü geri bildirimi de memnuniyetle karşılıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: