ARK Investment, Bitcoin ETF onayı için 2 trilyon doları bekliyor

ABD’li varlık yönetim şirketi ARK Investment CEO’su Cathie Wood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’nin Bitcoin için bir ETF onayı vereceği konusunda şüpheleri olduğunu söyledi ve “Piyasa değerinin 2 trilyon doları geçmesi halinde yeşil ışık yakılabilir” dedi.

Dün yapılan ETF Trend’leri Büyük Fikirler organizasyonunda konuşan Wood, “Talep akışının herkesi memnun etmesi, beklentileri karşılaması gerekir. Bu yüzden BTC piyasa değerinin 1 trilyon doları aşması lazım. Bence 2 trilyon dolar olması veya bu rakamı aşması gerek… Bu talep seviyesinden sonra SEC onay için rahatlar” yorumunu yaptı.

Haberin yazıldığı dakikalarda ise bu rakam 590 milyar dolar civarında…

“Gensler fazlaca Bitcoin destekçisi”

Öte yandan Wood, ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ın, SEC’nin başına düşündüğü isim olan, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu eski başkanı Gary Gensler’in de doğru bir tercih olacağını belirtti ve MIT’dedijital para profesörlüğü de yapmış olan Gensler yönetiminde SEC’nin kripto paralara çok daha olumlu yaklaşacağını söyledi. Wood ayrıca Gensler için “Fazlaca Bitcoin destekçisi” ifadesini kullandı.

Gensler, SEC başkanı seçildiği takdirde şüphesiz başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar konusunda en bilgili başkan sıfatına sahip olacak ancak o kendisini “orta seviyede bir Bitcoin minimalisti” olarak tanımlıyor. Yine de Gensler’in, özellikle blokzincir teknolojisi ve akıllı kontratlar konusunda “merkez maksimalist” olduğunu da belirtmek gerekir.

“Bitcoin fiyatı 200 bin ilâ 500 bin dolar arasına gelir”

Dünkü sunumunda Wood ayrıca, Bitcoin’in muhtemel fiyat hareketleri ve kurumsal şirketlerin adaptasyonu konusuna da değindi. MicroStrategy’nin varlıklarını Bitcoin’de değerlendirme politikası hakkında pozitif yorumlarda bulunan Ark CEO’su, her S&P 500 şirketinin varlıklarının yüzde 1’ini Bitcoin’e yatırması durumunda en büyük kripto paranın 40 bin dolar daha artış yaşayacağını söyledi ve bir sunum slaytında şu ifadeyi kullandı:

“Kurumsal şirket alımlarının şirket başına yüzde 2,5 ilâ yüzde 6,5 olması durumunda Bitcoin fiyatı 200 bin ilâ 500 bin dolar arasına gelecektir”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: