ArcheAge

Bu sıkıntıları aşıp da bir şekilde oyuna girebilenler için bir rehber hazırladık. Bu rehberimizde sizlere öncelike sınıf sistemini tanıtacağız, ardından oyundaki 10 Sınıf Ağacı nedir ne değildir biraz bahsedip bu sınıf ağaçları ile oluşturulabilecek en popüler 10 sınıfı anlatacağız. Hadi başlayalım!

World of Warcraft’ın sınıf sisteminin git gide basitleştirilmesinden sonra daha komplike ve daha fazla olanağa sahip bir sınıf sistemi olması ArcheAge’i bu konuda başarılı yapıyor. Trion’un kendi yapımı Rift’te de buna benzer; yine opsiyonları fazlaca geniş bir sınıf sistemi bulunmaktaydı, fakat ArcheAge’deki biraz daha farklı.

Oyunda, aktif ve pasif skilleri bulunduran 10 tane sınıf ağacı bulunmakta. Karakterinizin ilk levellarında bu ağaçlar arasından istediğiniz 3 tanesini seçiyorsunuz. Karakter yaratma ekranında ise oyun size 1 sınıf ağacı seçtiriyor ve bu ağaç oyunun ilk seviyelerinde kendinizi savunmak için saldırı skillerine sahip olan bir ağaç olmak zorunda. Diğer 2 ağacı ise 5. ve 10. levelda seçiyorsunuz. Ayrıca istediğiniz zaman sınıf ağaçlarını sıfırlayabilir, yeni ağaçlar deniyebilirsiniz. Tabiiki belli bir oyun içi ücret karşılığında.

Battlerage

Oyunun “Warrior” sınıf ağacı. Bildiğimiz melee (yakın dövüş), ellerinde balta & kılıç gezen dayılar sınıfı. Aynı zamanda kendini güçlendirecek bufflar içerirken rakibi yavaşlatacak veya onu zayıflatacak debufflar da içeriyor.

Sorcery

Oyunun “Büyücü” sınıf ağacı. Rakibe hasar vermek için elementlerden güç alan sınıf, aynı zamanda mana kullanım miktarını düşüren ve kendi cast sürelerini düşüren pasif skillere de bolca sahip.

Archery

Oyunun “Okçu” sınıf ağacı. Daha çok ok üzerine yoğunlaşmış sınıf, rakibe hem hasar vermek hem de rakibini ondan uzak tutacak CC’ler (yavaşlatmak, dondurmak vs.) için ok skillerini kullanıyor. Yalınz diğer MMO’larda olduğu gibi bu sınıf kendine özel petlere sahip değil. Yalnız savaşçı yani.

Vitalisim

Oyunun “Healer & Şifacı” sınıf ağacı. Kendini ve arkadaşlarını iyileştirmek, rakibi arkadaşlarından uzak tutmak ve arkadaşlarına çeşitli bufflar vermek için en ideal ArcheAge sınıfı.

Occultism

Oyunun “Necromancer” sınıf ağacı. Diğer MMO’larda olduğu gibi Occultism sınıfı daha çok karanlık büyüleri kullanıyor. Hasar vermek için yeraltından mızraklar çıkarabilen, kendine yardım etmesi için hayalet veya kargalar çağırabilen sınıf aynı zamanda kendini iyileştiren skillere sahip.

Shadowplay

Oyunun “Rogue & Suikastçi” sınıf ağacı. Görünmez olabilen, rakibini yavaşlatıp bir anda çok fazla hasar vurabilen sınıf aynı zamanda kendine hız ve çeşitli bufflar verebiliyor. Diğer MMO’lardaki aynı türden sınıflara çok benziyor kısacası.

Defens

Oyunun “Tank” sınıf ağacı. Arkadaşları için rakiplerini ve düşmanlarını onlardan uzak tutabilecek, daha fazla hasara dayanklı olabilecek sınıf. Kendi canını ve statlarını kısa süreliğine arttırabilen skillere sahip sınıf aynı zamanda daha fazla Aggro üretmesine olanak sağlayan skilleri de içeriyor.

Auramancy

Oyunun “Support & Destek” sınıf ağacı. Kendini 15 metre ileriye ışınlayabilmesine olanak sağlayan skille sahipken aynı zamanda aldığı hasarın belli bir kısmını ekstra can olarak çevirebilen veya kendine kalkan açabilen skillere de sahip.

Withcraft

Oyunun “Daha çok CC’ye (Kitle Kontrol) odaklı Destek” sınıf ağacı. Rakibi yavaşlatabilen, kendi üstündeki yavaşlatma, korku büyülerini silebilen skillere sahip sınıf özellikle PvP’de Auramancy gibi fazlaca seçilen bir sınıf.

Songcraft

Oyunun “Bard” sınıf ağacı. Büyü yapmak için flüt kullanan sınıf, belirli melodiler çalarak rakibine hasar verebiliyor, yavaşlatıp stun atabiliyor ve hatta kendini iyileştirebiliyor. ArcheAge’in sanat ruhlu bu sınıfı da biraz destek ve şifacı karışımı olan bir sınıf.

Oyunu kendi sitesinde görmek için resme ya da yazıya tıklayın.