Araştırma şirketine göre bu 3 yol Bitcoin’i trilyon dolara ulaştıracak

Yatırım araştırmaları şirketi ARK Invest, Bitcoin’i trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştıracak kullanım durumlarını değerlendirdi.

Araştırma şirketi ARK Invest, Bitcoin’in piyasa değerini trilyon dolarlara ulaştıracak üç kullanım durumunu açıkladı.

  • 1. Yeni bir para biçimi olarak BTC: Şirket, lider kripto paranın para birimi demonetizasyonu için potansiyel bir değişim aracı ve katalizör olarak gelişmekte olan piyasalarda hızlı bir şekilde evrim geçirebileceğini öngörüyor. 4 büyük ekonomi dışında kalan M2 para arzı üzerinden Bitcoin’in kısa sürede 1.1 trilyon dolar değerinde olabileceği kaydediliyor.
  • 2. Bir dijital değer deposu olarak BTC: ARK Invest, Bitcoin’in uygulanabilir şekilde bir dijital altın olabileceğini düşünüyor. Hatta altından daha üstün özellikler taşıdığını vurgulayan şirket, kripto paranın son derece taşınabilir, katı biçimde kıt ve halka açık olarak denetlenebilir olduğunu belirtiyor. Altının 9 trilyon dolarlık piyasa değeri üzerinden yapılan hesaplamada Bitcoin’in kısa vadede 800 milyar dolara erişebileceği ifade ediliyor.
  • 3. Ele deçirilemez, offshore bir varlık olarak BTC: Araştırma şirketi, son olarak Bitcoin’in yakında zenginler tarafından servetlerinin el konulamaz olmalarını sağlayan bir varlık şeklinde görülebileceğini düşünüyor. Bu durumda yüksek net değerli bireylerin toplam 46 trilyon dolarlık serveti göz önüne alındığında Bitcoin’in kolaylıkla 1.3 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceği not ediliyor.

Bitcoin, 2017 yılının Aralık ayında neredeyse 20,000 dolara ulaştığında piyasa değeri 800 milyar doları aşmıştı. Bugün yaklaşık 161 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan en büyük kripto para, 8847 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: