Araştırma şirketi, Bitcoin almak ve satmak için en iyi günleri belirledi

Şimdiye kadar Bitcoin’in haftanın günlerine göre fiyat hareketlerinin nasıl olduğunu ortaya koyan birçok çalışma gerçekleştirildi. Bunların sonuncusu LongHash tarafından yapıldı. Çalışmanın bir yatırım tavsiyesi olmadığını vurgulayan LongHash, Bitcoin’in Cuma sabahı en düşük seviyesine inme eğiliminde olduğunu buna karşın en yüksek seviyesini ise Pazartesi akşamı/Salı sabahı gördüğünü tespit etti.

Araştırma şirketi LongHash, sıklıkla sorulan “Ne zaman Bitcoin almalıyım” ve “Ne zaman satmalıyım?” gibi sorulara yanıt niteliğinde bir çalışma gerçekleştirdi.

Kripto para borsası Coinbase’den elde edilen iki yıllık bir dönem içindeki saatlik Bitcoin fiyat verilerini analiz eden şirket, yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek Bitcoin’in sıklıkla en düşük seviyesine Cuma günü TSİ 09.00’da ulaştığını, buna karşın en yüksek seviyesini ise Pazartesi akşamı/Salı sabahı gördüğünü tespit etti. Fiyat, Perşembe ve Cuma günleri daha düşük olma eğiliminde iken Pazartesi ve Salı günleri de en yüksek noktasına çıkma eğiliminde.

Aşağıdaki grafik, lider kripto paranın haftanın günlerine göre fiyat eğilimlerini gösteriyor.

Kaynak: LongHash

Analizde 6 Şubat 2018 ila 6 Şubat 2020 tarihleri arası incelendi. Şirket, Bitcoin’in açılış fiyatının ortalama olarak Pazartesi/Salı gece yarısı saatlerinde Cuma günü 09.00’a göre yaklaşık 170 dolar daha yüksek olduğunu vurguluyor.

Eğilim neden bu şekilde?

LongHash, fiyat eğilimlerinin neden bu şekilde olduğuna gelince de UTC zaman diliminde Pazartesi gece yarısı saatlerinin Doğu Standart Saati’nde akşam 7 ve Çin Standart Saati’nde ise sabah 8 olmasıyla daha fazla yatırımcının aktif olduğu an olabileceğini ifade ediyor. Diğer yandan Cuma günü TSİ 09.00 da ortalama işlem hacminin haftanın en düşük seviyelerine ulaştığı bir ana denk geliyor. TSİ 09.00’da Doğu Standart Saati gece 1 oluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: