Antonopoulos: Küresel kriz Bitcoin için iyi olmayacak

Bitcoin destekçisi ve eğitmeni Andreas Antonopoulos, küresel ekonomik krizin, Bitcoin’in potansiyeline ulaşması için pozitif bir durum olmayacağını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’le ilgili dünyanın birçok yerinde konferanslara katılan ve özellikle sosyal medyada bilgilendirici içerikler üreten ünlü maksimalist Andreas Antonopoulos, en büyük kripto paranın son yükselişini değerlendirdi ve beklentilerini söyledi.

Katıldığı bir podcast yayınında koronavirüs salgınının, hem ekonomiler hem de Bitcoin üzerindeki muhtemel etkilerden bahseden Antonopoulos, pandeminin Mart ayına kadar zirve yapacağını düşünmediğini ancak, başta ABD olmak üzere devletlerin krizle savaşma tarzlarının çok ciddi sonuçları olacağını belirtti:

“Açıkça söylemem gerekirse, daha iyi gitmeden önce durumlar daha da kötü olacak. Özellikle ABD’de… Önümüzdeki 4 ay boyunca çok daha kötüye gidecek diye düşünüyorum. Çünkü salgının gerçek dalgası henüz zirve yapmadı ve muhtemelen Mart’a kadar da yapmayacak.

Ekonomik sonuçlara baktığımız zaman özellikle ABD ve Avrupa’da bu krizin etkileri hala atlatılamadı. Sadece ertelendi. Geri itildi ve etkili bir şekilde geri itildi ancak bunu daha fazla geriye itmenin imkanı yok. Bunu her yaptığımızda, yani her geriye itişte ödediğimiz bedel daha da artıyor, buna rağmen bu bedelin ekonomi üzerindeki etkisi de azalıyor. Bu sürdürülebilir bir politika değil. Bence önümüzde çok ama çok zor zamanlar var. ”

Antonopoulos ayrıca, oluşacak bir ekonomik krizin, Bitcoin’in potansiyeline ulaşması için pozitif bir durum olmayacağını düşündüğünü, bunun yerine daha stabil, istikrarlı bir ABD, AB ve bu coğrafyalarının güçlü para birimlerini tercih edeceğini belirtti:

“Bence krizin boyutları son 100 senede hiç görülmemiş seviyelere ulaşacak. İstikrarlı ve sonsuza kadar gideceğini düşündüğümüz olguların aslında istikrarlı ve sonsuza kadar olmadıklarını göreceğiz. Bu Bitcoin için iyi değil. Bitcoin fiyatı için de iyi değil. Kısa dönem için kötü bir durum. Küresel bir para olan Bitcoin’in başarısı sadece 6 tane dolar milyarderinin parasıyla sağlanamaz. Her zaman insanlara söylediğim gibi plân bu değil zaten…

Bitcoin’de başarıya ulaşmamız için gereken yol kriz değil. Bizim endüstrimizdeki birçok insan kriz konusunda çok iyimser duruyor. Bu çok alaycı bir bakış açısı ve bu kişiler bu felaketlerin yarattığı insani etkiyi de bilmiyorlar. Dürüstçe konuşmam gerekirse ben istikrarlı bir dolar ve euroyu tercih ederdim. ABD ve AB ekonomisinin daha istikrarlı olması demek, insanların hayatları için çok daha fazla fırsat yaratabilmesi demektir. Bu Bitcoin için çok büyük bir fırsat belki olmazdı ama yine de böyle olmasını isterdim”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: