Altına dayalı stabil kripto para DGLD, Ethereum ağına geliyor

CoinShares, Blockchain.com, MKS (İsviçre) SA’yı içeren DGLD’nin arkasındaki konsorsiyum üyeleri, DGLD ile bire bir sabitlenmiş ilk ERC-20 token’ı olan Wrapped-DGLD’nin (wDGLD) lansmanını duyurdu. wDGLD, Blockchain.com’un kripto borsasında alım satıma açıldı ve çok yakında Blockchain.com web ve mobil cüzdanlarına da entegre edilecek.

Basın bülteni

İsviçre’deki kasalarında 27 milyon $’dan fazla yatırım sınıfı altın tahsis edilmiş bir ağa sabitlenmiş token olan wDGLD, Blockhain.com‘un kripto para borsasında işlem görmeye hazır. Türkiye’den Blockchain borsası üzerinden 100 Dolar ve üzeri wDGLD yatırımı yapacak ilk 50 yatırımcı ise $25 değerinde bonus wDGLD token’a sahip olacak.

Lansman, Covid-19 krizi, uluslararası belirsizlik ve tüketici alışkanlıklarındaki büyük değişiklikler nedeniyle hem altın hem de kripto varlıklarının fiyatının önemli ölçüde arttığı yoğun bir yılın sonunda geliyor. Tüketiciler, servetlerini korumanın, değişken yerel para birimlerine karşı sigortalanmanın yanı sıra hükümet harcamaları nedeniyle öngörülebilir enflasyondan korunmanın yollarını arıyorlar.

wDGLD token’ı, önümüzdeki hafta Blockchain.com’da bulunan 58 milyon cüzdan kullanıcısı için kullanıma sunuldu. wDGLD, önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap’ta da mevcut olacak. Türkiye’nin TL’ye endeksli stabil coin’i BiLira da Uniswap üzerinden wDGLD tahtası açarak Türk yatırımcıların TL ile ons altın yatırımı yapmalarının da önünü açmış olacak.

CoinShares Yönetim Kurulu Başkanı Danny Masters, bugünkü haberlerle ilgili olarak, “wDGLD likidite, erişilebilirlik ve esnekliği birleştiriyor. Zincirler arası çözümümüz, DGLD ağının değerini ve bütünlüğünü korurken altın ürünlerine yatırım yapılmasına izin veriyor.” şeklinde konuştu.

Blockchain.com Baş Strateji Sorumlusu ve Pazar Başkanı Charles McGarraugh, “wDGLD, DGLD’nin temel özelliklerine dayanıyor, erişimi geliştiriyor ve esnekliği arttırıyor, böylece dünya çapında daha fazla insan bu yenilikçi dijital altın ürününe sahip oluyor. Altının faydalarını ve kripto avantajlarını tek bir üründe bir araya getirme fırsatı olduğuna uzun zamandır inandık.” diyor.

MKS (İsviçre) SA CEO’su Marwan Shakarchi, “İsviçre’nin önde gelen altın depolama ve üretim tesisi olarak, DGLD’yi desteklemek ve temel ürün etrafındaki çeşitli gelişmeleri teşvik etmek için fiziksel altyapıyı sağlamaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bugünden itibaren wDGLD, Blockchain.com’un kripto para borsası olan Blockchain Exchange’de satın alınabilir ve takas edilebilir. wDGLD ayrıca, halihazırda 58 milyondan fazla cüzdan kullanıcısına sahip olan ve kripto ticareti yapmak ve satın almak için en güvenilir yer olan Blockchain.com’un çevrim içi ve mobil cüzdanına da entegre edilecek. Dolar ve Euro, kredi kartlarıyla para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyecek ve 190 ülkeden erişilebilecek.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: