Altcoin’lerde bu haftaya damga vuran 4 büyük ortaklık

Bitcoin’in yatay seyrettiği bir hafta daha geride kalırken altcoin piyasası kendinden sıkça söz ettirdi. Birçok altcoin’in büyük değer artışları yaşamasının yanı sıra bazı altcoin projeleri de iş birlikleriyle öne çıktı.

grafikk

Bitcoin’in yatay seyrettiği bir başka hafta daha geride kalıyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, nispeten hareketsiz ilerlerken son 7 günde altcoin’ler yine önemli kazanımlar gördü. Bazı DeFi projeleri de bunlar arasındaydı.

Bitcoin dışındaki kripto paraların bu haftaki fiyat hareketlerine bakıldığında ilk 100 içinde Elrond (ERD) liderliği göğüslüyor. Kripto para yüzde 100’e yakın değer artışı sağlarken onu yüzde 90 ile Ampleforth (AMPL) ve yüzde 75 ile Aave (LEND) izledi. Elbette bir TikTok videosunun viral hâle gelmesiyle alevlenen Dogecoin (DOGE) de unutulmamalı. “Şaka parası” son günlerde sert bir düşüş yaşamasına karşın 7 gün öncesine göre yüzde 65 daha değerli.

Geriye dönük olarak iş birliklerine göz atıldığında da karşımıza şunlar çıkıyor:

Travala x Expedia

Binance destekli bir çevrim içi seyahat acentesi olan Travala.com, yapılan bir ortaklık çerçevesinde seyahat devi Expedia’nın rezervasyonlarına Bitcoin desteğini geri getirdi.

Avustralya merkezli rezervasyon platformu, Expedia’nın API’sine ve 700 bin otellik listesine pazartesi günü entegre edildi.

Travala.com kullanıcıları, Expedia listesindeki oteller için Bitcoin’in de dahil olduğu 30 kripto parayı kullanarak ödemelerini yapabilecekler. Expedia geçmişte sisteminde kabul ettiği bu özelliği 2018’de kaldırmıştı.

Expedia gelişmesinin ardından AVA token’ının fiyatı yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Haber öncesi, 0.30 dolardan işlem gören AVA, hızla 0.40 dolara çıktı.

QuarkChain x Şansi

Salı günü QuarkChain, Çin’in 36 milyon nüfuslu Şansi eyaletinin yönetimi ile bir iş birliğine varıldığını, kapsamın blok zinciri üzerinde bir Çevre Yönetim Platformu geliştirmek olduğunu açıkladı. Gelişme, QKC’nin fiyatına yaklaşık yüzde 25’lik bir etki yarattı. Daha sonra fiyat, bir miktar geri çekilse de hala belirli bir seviyeyi koruyor.

Chainlink x Nexo

Kripto para dünyasında son dönemlerin yıldızlarından olan bu iki proje, Nexo platformunu güçlendirmek için bir araya geliyor. Çarşamba günü yapılan açıklamada, yönetimi altındaki 600 milyon doların üzerinde varlıkla önde gelen bir kredi sağlayıcısı olan Nexo’nun faiz ödemelerinin hesaplanması ve teminat kontrollerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olması için Chainlink’in Fiyat Referans Verisini kullanacağı bildirildi.

Bir süredir yükseliş trendinde olan Nexo (NEXO), Chainlink iş birliğinin ardından yüzde 10’un üzerinde bir artış yaşadı. NEXO’ya benzer şekilde yükseliş trendi içindeki LINK’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.5 doları görmesi de Nexo ile ortaklık açıklamasından saatler sonra geldi.

Band Protocol x Waves

Dikkate değer bir başka ortaklık, yine kripto para dünyasından iki şirkete ait. Çarşamba günü Band Protocol ile Waves, stratejik ortaklığa gittiklerini bildirdi. Konuyla ilgili açıklamada, “Stratejik ortaklar olarak her iki ekip de Band Protocol tarafından sağlanan güvenilir, düşük maliyetli, ölçeklenebilir ve kolay entegre edilebilir oracle’larla Waves ekosistemindeki akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları güvenceye almak için ortak bir misyon doğrultusunda çalışacak.” denildi.

Haber öncesi 1.49 dolardan işlem gören BAND, 2.06 dolara kadar yükseldi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: