Al / Sat Bitcoin’deki düşüşten saatler önce BitMEX CEO’sundan çarpıcı uyarı

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin henüz 6 bin doların altına doğru derin bir düşüş yaşamadan birkaç saat önce fiyatın 6 bini aşağı yönlü kırabileceğini ancak 2020’nin sonundan önce 20 bini beklediğini söyledi.

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin henüz 6 bin doların altına düşmeden birkaç saat önce çarpıcı bir uyarıda bulundu. Hayes, lider kripto paranın 6 bin dolar ve hatta daha da altına düşebileceğini, bununla birlikte çok büyük kayıplar yaşayacağını düşünmediğini ileri sürdü.

Bugün, BitMEX’in e-posta bülteni Crypto Digest’in son baskısında yorumlarını paylaşan Arthur Hayes, mevcut piyasa koşullarında BTC’nin güvenli olmadığını belirtenlerle aynı görüşü paylaştı. Bununla beraber Hayes, söylediklerinin amacı dışında yorumlanmaması ve başka türlü anlaşılacak şekilde paylaşılmaması gerektiğini belirtti.

Hayes, koronavirüs paniği dolayısıyla BTC’nin en fazla 6000 dolar civarına bir düşüş yaşayabileceğini belirtti.

Öte yandan Hayes, Bitcoin’in hala bir güvenli liman olduğunu düşünüyor ve 2020 sonundan önce bir 20 bin dolar denemesi beklediğini belirtiyor.

BitMEX’te 700 milyon dolarlık tasfiye

Bir numaralı kripto paradaki sert satıştan sonra Hayes’in başında bulunduğu kripto para borsası BitMEX’te yükselişe oynayanlar ciddi kayıplar yaşadı. Son veriler, BitMEX üzerinde 770 milyon dolarlık long (uzun) pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: