Al / Sat Binance, koronavirüs ile savaşını sürdürüyor

Kripto para borsası Binance, koronavirüs ile mücadele girişimi kapsamında ikinci aşamanın tamamlandığını duyurdu.

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, tüm dünyada giderek yayılan koronavirüs salgınıyla mücadeleye yardım etmeye devam ediyor.

Binance’in yardım kuruluşu Binance Charity tarafından bugün yapılan açıklamada, yardım çalışmalarının ikinci aşamasının da tamamlandığı ve şirketin 130 hastaneye 6 yeni tıbbi malzeme grubu sağladığı bildirildi.

Açıklamada, İsrail’den satın alınan yaklaşık 2300 koruyucu giysinin 23 hastaneye ve BAE’den alınan 1000 koruyucu giysinin 16 hastaneye dağıtıldığı kaydedildi. Şirket, ayrıca Guangdong Zhong Nanshan Tıp Vakfı’na 388 oksijen makinesi bağışladığını ilan etti. Tüm ürünlerin 44 hastaneye ulaştırıldığı, ek olarak 133 bin adet plastik eldiven ile 10 bin çift koruyucu gözlük dağıtıldığı vurgulandı.

Binance, Şubat ayında tamamlanan ilk aşamada ise Çin’in dört farklı bölgesindeki 116 hastaneye 50 bin çift nitril eldiven, 100 bin çift lateks eldiven, 100 bin çift plastik eldiven, 28 bin maske, 9 sterilazatör, 173 varil dezenfektan sıvı, 20 bin test kiti ve bin koruyucu giysi bağışlamıştı.

Huobi de destek veriyor

Binance’in yanı sıra kripto para sektöründen birçok şirket de koronavirüs mücadelesine destek oluyor. Binance, Ocak ayında koronavirüs kurbanlarına yardım için 1.5 milyon dolar bağışlarken Huobi de koruyucu ekipman alımı ve sağlık personeline bağış yapmak üzere aynı miktarda bir fon oluşturulduğunu duyurmuştu.

Son olarak birkaç Blockchain girişimi bağışlarda şeffaflığı sağlamak amacıyla Blockchain platformları geliştirmiş, bazıları da halka açık bağış fonları başlatmıştı.

Son verilere göre, dünya çapında toplamda 111 bin koronavirüs vakası tespit edildi. Çin’de artış hızı giderek düşerken İtalya ve İran’da ciddi biçimde artıyor. Şimdiye kadar İtalya’da 7400 vaka tespit edildi ve bunların 366’sı hayatını kaybetti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: