ABD’de tartışılan kripto para cüzdan kuralları için yorum dönemi uzatıldı

steven-mnuchin (1)

Kripto para cüzdanları için ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı FinCEN tarafından önerilen kurallara ilişkin yorum dönemi uzatıldı.

Kurumdan yapılan açıklamada, halka açık yorum dönemi, işlemlerin raporlanması konusunda 15 gün, kayıt tutma ve karşı taraf raporlama konularında ise 45 gün daha uzatıldı.

Önerilen kurallar, borsalardan özel cüzdanlarına günlük 3 bin dolardan fazla miktarda aktarım yapan müşterilerin isim ve adres bilgilerinin borsalar tarafından saklamasını gerektiriyordu. Ayrıca günlük 10 bin doların üzerinde işlem yapan müşterilerin de işlemlerinin FinCEN’e bildirilmesi zorunlu tutuluyordu.

Kuralların açıklanmasının ardından sektörden büyük tepkiler yükseldi ve halka açık yorum döneminin başlatılması sonrası da binlerce yorum gönderildi. Rakam, 7000’in üzerindeydi.

45 günlük uzatma ile birlikte getirilmesi hedeflenen bu kuralların perde arkasındaki isim olarak bilinen Hazine Bakanı Steven Mnuchin, kuralların yürürlüğe girdiğini göremeyecek ve işin bu kısmı Biden yönetimine kalıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: