ABD Başkanı Donald Trump’ın sitesine saldırıp Monero (XMR) istediler

ABD Başkanı Donald Trump’ın internet sitesini ele geçiren hacker’lar, Monero (XMR) talebinde bulundu.

donald trump

ABD Başkanı Donald Trump’ın internet sitesi, bugün yarım saat süre ile erişime engellendi. Donaldjtrump.com’u hack’leyen bilgisayar korsanları, “Bu siteye el konuldu” ifadesi ile birlikte “Dünya, Başkan Donald J. Trump’ın günlük olarak yaydığı sahte haberlerden artık usandı. Dünyanın gerçeği bilmesine müsaade etmenin zamanı geldi.” mesajına yer verildi.

“Başkan olarak Bay Trump’ı itibarsızlaştıracak bilgilere sahibiz.” diyen ve Trump hükümetini koronavirüsü dünyaya yaymaktan sorumlu tutacak kanıtlara ulaştıklarını iddia eden saldırganlar Trump ve yakınındakilerin cihazlarına da erişildiğini, konuşmaların ele geçirildiğini ileri sürdü.

Ayrıca “Evet” ve “Hayır” olmak üzere iki ayrı adres belirleyen saldırganlar, gizlilik odaklı kripto para Monero’nun (XMR) bu adreslerden herhangi birine gönderilmesiyle verilerin paylaşılıp paylaşılmayacağı konusunda oy verilmesini istediler. Son oy tarihinden sonra adreslerde biriken fona göre “dünyanın isteğini” uygulayacaklarını ve her iki durumda da bilgilendirme yapacaklarını belirttiler.

Trump’ın kampanya sözcüsü, internet sitesinden herhangi bir hassas veri elde edilmediğini ve sitenin normale döndüğünü açıkladı.

ABD’deki başkanlık seçimine artık bir haftadan daha az bir süre kaldı. Sonuçlar, önümüzdeki Salı günü belli olacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: