8 trilyon doları yöneten BlackRock’ın CEO’su Bitcoin yorumuyla şaşırttı

Yönetimi altında yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlık bulunan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın CEO’sundan Bitcoin hakkında şaşırtan bir yorum geldi.

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink’ten Bitcoin yorumu geldi. Fink, en büyük kripto paranın küresel bir varlığa evrilme yolunda ilerlediğini söyledi.

CNBC’de yer alan habere göre Fink, Bitcoin’in artık kalabalıkların ilgisini çekmeye başladığını ve kripto para piyasasının, diğerlerine oranla hala küçük olduğunu söyledi.

Haberde Fink’in, İngiltere Merkez Bankası eski başkanı Mark Carney ile Dış İlişkiler Komsyonu’nda bir araya geldiği ve konuşma esnasında Bitcoin’in hala bebek aşamasında olduğunu ve gelecekte küresel piyasaların önemli bir varlığı haline evrilebileceğini söylediği belirtildi.

“Rezerv para olarak dolara olan ihtiyaç azalıyor mu?”

CNBC’nin haberinde ayrıca Fink’in, doların geleceğiyle ilgili endişe de duyduğu ve “Dijital para sahibi olmanın dolar üzerinde de etkisi var. Bu durum, küresel ölçekte dolar temelli varlıkları tutan uluslararası yatırımcılar için bir soru işareti yaratmaya başladı. Yoksa artık rezerv para olarak dolara olan ihtiyaç azalıyor mu?” söylediği aktarıldı.

Fink’in yorumları geleneksel piyasadan gelen dev bir şirketin CEO’sundan beklenmeyecek şekilde iyi ve Stanley Druckenmiller ile Paul Tudor Jones gibi Bitcoin aldığını belirten dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticilerinin görüşlerini takip etmesi açısından da önemli. Fink, daha önce Bitcoin için “Kara para aklama endeksi” yorumunu yapmıştı.

Öte yandan Larry Fink’in CEO’luğunu yaptığı BlackRock, yönetimi altında 7.81 trilyon dolarlık varlık bulundurmasıyla bu anlamda dünyanın en büyük şirketi olarak gösteriliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: