8 trilyon doları yöneten BlackRock, kripto paralar için yönetici arıyor

Yönetimi altında yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlık bulunan dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, kripto varlıkların değerlemesinde uzman bir yönetici arıyor.

blackrock

Trilyon dolarlık varlık yöneticisi BlackRock, şu anda kripto varlıkların değerlemesinde şirkete yardımcı olacak bir başkan yardımcısı arıyor.

Yönetimi altında 8 trilyon dolarlık varlık bulunan şirket, söz konusu adayın fikir birliği mekanizmaları, kriptografik hash fonksiyonları, blok zinciri performansının boyutları ile özel ve genel anahtar kriptografisi dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisinin çeşitli teknik alanlarında en az bir yıllık deneyime sahip olmasını istiyor. BlackRock, ayrıca başvuracak kişide oyun teorisi ve dijital varlıklar için temel değerleme stratejileri konusunda bir yıllık deneyim arıyor. Dahası; Ekonomi, İşletme veya ilgili bir alanda yüksek lisans derecesi veya eş değer eğitimin yanı sıra finans alanında çeşitli dallarda 4 yıllık tecrübe isteniyor.

Söz konusu iş ilanı, şirketin kripto para yatırımlarını yönetecek bir yönetici aradığını gösteriyor. Çıkarılacak bir başka sonuç da dünyanın en büyük yatırım şirketinin kripto para alanında resmen var olmaya başlayacağı olabilir.

BlackRock CEO’su Larry Fink, yakın zaman önce Bitcoin‘in hâlâ nispeten küçük bir varlık olmasına rağmen küresel bir varlık hâline gelme yolunda ilerlediğini söylemişti.

Daha önce de şirket yöneticilerinden Rick Rieder, Bitcoin’in kalıcı olacağını düşündüğünü belirterek şöyle konuşmuştu:

“Altının yerini büyük ölçüde alabilecek dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum? Evet, bence öyle, çünkü ortalıkta bir külçe altın dolaştırmaktan çok daha işlevsel.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: