8 maddede İsviçre bankaları ve Bitcoin

Dünyanın en varlıklı insanlarının tercih ettiği İsviçre bankacılık sisteminden daha iyi tek sistem cebimizde. İşte 8 maddede İsviçre bankaları ve Bitcoin…

Dünyanın en zenginlerinin tercih ettiği off-shore bankacılık hizmetlerini en iyi sunan İsviçre bankacılık sisteminden daha iyi olan tek sistem 2009’dan beri hepimizin cebinde ve bizler için hizmet veriyor. Gelin 8 maddede İsviçre bankacılık sistemi ile Bitcoin’i karşılaştıralım.

1. İsviçre bankaları varlıklarınızı koruyor

Devletler zorlu ekonomik şartlar altında vatandaşlarının banka hesaplarındaki varlıklara belirli limitler dahilinde müdahale edebiliyor. 2020 itibari ile yaşadığımız küresel çöküşler ile yakında bunun örneklerini görebiliriz.

Ancak Bitcoin varlıklarınıza sizden başka kimse erişemez. Unutmayın, sizin anahtar kodlarınız, sizin varlıklarınız. (#BeYourOwnBank)

2. İsviçre bankaları en stabil ve güvenlikli bankacılık hizmetlerini sunuyor

Günümüzde birçok banka müşterilerinin paralarını çekmesi halinde iflas edecek konumda, ancak bazı İsviçre bankaları müşterilerine %100 para çekme garantisi veriyor. Hali hazırda İsviçre’de 2.4 Trilyon dolar değerinde varlık emanet hizmetleri kapsamında.

Ancak Bitcoin ile varlıklarınızı dilediğiniz gibi sistem içinde hareket ettirebilirsiniz, ne kadar paranın dolaştığı ya da kimin cüzdanında ne kadar olduğu sizi hiç ilgilendirmiyor.

3. İsviçre bankaları artık vergilerden muaf değil

İsviçre’de bankacılığında müşterilerin verilerini sızdırmak bir suç, işler vergi sistemine geldiğinde öyle değil. Bankada bulunan varlıklarınız için vergi ödemekle mükellefsiniz.

Ancak Bitcoin sahibi olmak şu an için birçok ülkede vergi sorumluluğuna tabi değil.

4. İsviçre bankalarından hesap açmak kolay değil

İsviçre bankacılığında bankalarda hesap açmak ya da banka kartı çıkartmak için milyon dolarlara ihtiyacınız var.

Ancak Bitcoin ile saniyeler içinde bir hesap oluşturabilirsiniz. Bankacılık sistemi ayağınıza geldi!

5. İsviçre bankacılık işlemleri takip edilemiyor

İsviçre bankacılık sistemi uzmanlık alanı olan vergisiz fonlar ile para saklamaya yönelik hizmetler veriyor ve bu sebeple takip edilemiyor.

Ancak bu kadar uğraşmaya gerek yok. Bitcoin bu işi çözeli çok oldu, Bitcoin işlemlerini takip etmek çok zor, hatta istenilirse imkansız.

6. Dünyadaki sınır ötesi varlık yatırımlarının %30’u İsviçre Bankacılığı tarafından gerçekleştiriliyor

Birçok varlıklı aileler, bireyler gizlilik sağladığı için İsviçre Bankacılığını yatırımları için kullanıyor.

Ancak Bitcoin ile dünyanın her yerine para gönderebilir, yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca hesap açmak için de milyon dolarlara ihtiyacınız yok.

7. İsviçre bankalarında işlem ücretleri çok yüksek

Bitcoin’de hesap açmak için işlem ücreti yok. Bitcoin göndermek isterseniz de istediğiniz ücretsiz göndermek seçeneklerinden başlayarak gönderme hızınıza göre seçim yapabilirsiniz.

8. İsviçre Bankacılığı para değeri koruma garantisi sunuyor

İsviçre Frangı son 200 yıldır en stabil para birimi olarak hareket ediyor.

Ancak 1 Bitcoin = 1 Bitcoin gerçeği unutulmamalı.

Özetle, dünyadaki sayılı insanın erişebildiği bankacılık sistemi artık cebimizde. Hem çok ucuz ve çok daha güvenli. Bugünkü Bitcoin fiyatları sizleri yanıltmasın, güzel günler göreceğiz ve buna tanıklık ediyoruz.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: