6 yıldır faaliyet gösteren Bitcoin ödeme şirketi kapatılıyor

Amazon’da Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi kripto paralarla alışverişe olanak tanıyan Bitcoin girişimi Purse.io kapanıyor.

bitcoin

Kullanıcıların Amazon’da Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile alışverişin yanı sıra kripto para hediye kartlarının ticaretini yapmalarına olanak tanıyan bir Bitcoin startup’ı olan Purse.io faaliyetlerine son verdi. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre, yeni kayıt olma bir süre önce zaten durdurulmuştu. İlaveten önümüzdeki hafta 23 Nisan günü “mağaza” ve “kazanma” özellikleri devre dışı kalacak. Şirketin faaliyetleri 26 Haziran’da ise tamamen son bulacak. Duyuruda şirketin neden kapanma kararı aldığıyla ilgili herhangi bir detay verilmedi ancak Purse.io, kullanıcılarına teşekkür etti.

Açıklamada şöyle denildi:

“Faaliyetlerimizi sonlandırma konusunda çok zor bir karar aldık. Kripto topluluğu için ürünler ve altyapı oluşturma konusunda destekçilerimizin sağladığı fırsatlar için teşekkür ederiz.”

Paraların en kısa sürede çekilmesi istendi

Purse, kullanıcılarından hesaplarındaki fonları en kısa süre içinde çekmelerini talep etti. Şirketin konuşulmaya değer en büyük özelliklerinden biri de müşterilerinin, kripto parayla hediye kartı satanlara bağlanmasını sağlayarak Amazon’da ödemelerin kripto parayla yapılmasının önünü açmasıydı.

Kapanma kararının Amazon’un müşterilerine, 21 Nisan’dan itibaren bağlı şirketlerden alınan komisyon oranlarında kesintiye gidileceğini bildirmesinden sonra gelmesi de dikkat çekiyor. Bazı bağlı kuruluş ürün kategorileri için oranlar %5’ten %1’e düşmüştü. Purse’ün ise kapanma kararını bu sebeple alıp almadığı ise bilinmiyor. Koronavirüs salgınından Amazon da ciddi şekilde etkilenmişti ancak firma sözcüsü yapılan kesintilerin salgınla alakası olmadığını belirtti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: