5.2 milyar dolarlık 514,000 BTC Coinbase’in kontrolüne girdi

Kripto para şirketi Coinbase, Xapo’yu 55 milyon dolar karşılığında satın aldı. Bu satın almayla beraber 514,000 BTC Coinbase’in kontrolüne girdi.

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, kripto para şirketi Xapo’nun kurumsal saklama servisini 55 milyon dolar karşılığında satın aldı.

, kripto para şirketi Xapo’nun kurumsal saklama servisini 55 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Bu satın almayla beraber, borsanın yönetimi altındaki dijital varlıkların değerinin 7 milyar doları aştığı tahmin ediliyor.

Fortune’da yer alan habere göre, Xapo’nun büyük çaplı müşterilerinin çoğu, paralarının Coinbase’e transferini kabul etti ve böylece borsanın kontrolüne 514,000 BTC daha girdi. Coinbase, Xapo’nun kalan müşterilerini de hizmetlerini kullanmaya ikna edebilirse, toplamda 860,000 BTC’yi ya da Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 4’ünü kontrolü altına almış olacak.

Coinbase Custody’nin CEO’su Sam McIngvale, konuyla ilgili olarak “Başından beri kurumsal düzeyde dünyanın en güvenli ve güvenilir saklama hizmetini oluşturmak için yola çıktık ve bugün bu yolculukta önemli bir dönüm noktasındayız.” açıklamasını yaptı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: