45 milyon dolarlık Bitcoin Cash ve Bitcoin’in SIM kart ile hortumlandığı iddia ediliyor

Bir kripto para yatırımcısı, 45 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash kaybettiğini iddia ediyor. Diğer yandan bunun vergi ödemekten kaçmak için kurgulanan bir oyun olduğu ileri sürülüyor.

Bir kripto para yatırımcısı, SMS ile doğrulama yönteminin kurbanı olduğunu iddia ediyor. Yatırımcı, saldırganların hesaplara SIM kartın kontrolünü ele geçirerek erişebildiği bu yöntem ile 30 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash (BCH) ve 15 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) kaybettiğini ileri sürüyor.

Başından geçeni, Reddit‘teki bir gönderiyle açıklayan yatırımcı, henüz 3 onay alan işlemleri geri alabilmek için üst düzey BCH madencilerinden yardım istedi. Haberin yayına girdiği dakikalarda söz konusu işlemler, 52 onay almış durumda.

Saldırgan veya saldırganlar, çalınan kripto paraları, izlenmemesini sağlamak için farklı farklı cüzdanlara böldü. Primitive Crypto’nun kurucu ortağı Dovey Wan, saldırıdan sonra hacker’ın BTC’leri gittikçe daha küçük cüzdanlara ayırdığını ve yakında bir miksere gönderebileceğini belirterek “Bu nedenle büyük olasılıkla gerçek bir saldırı” dedi.

Vergiden kaçmak için mi?

45 milyon dolarlık bir kripto para sahibinin böylesine basit bir yöntemle varlıklarını çaldırması akıllarda soru işaretleri yaratırken bazıları bunun vergi ödememek için kasten yapıldığını iddia etti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: