3 büyük kripto para şirketi Wall Street’in dev bankalarıyla görüşüyor

Coinbase, BitGo ve Genesis Global şirketlerinin Wall Street’in en büyük bankalarıyla görüşme hâlinde olduğu yazıldı.

toplanti (1)

Kripto para şirketleriyle geleneksel finans kuruluşları, daha önce hiç olmadığı kadar yakınlaşıyor. Özellikle aracılık hizmetleri sağlayan kripto para şirketleri, daha fazla geleneksel yatırımcı, kripto parayla ilgilenirken işlerini büyütüyor.

The Block’un bildirdiğine göre, BitGo, Coinbase ve Genesis Global gibi şirketler, borsada işlem gören şirketler, makro fonlar ve fintek şirketleriyle flört hâlinde. Bu şirketler, ayrıca Wall Street’in en büyük bankalarıyla da görüşüyor.

Böyle bir görüşmenin varlığı, geçtiğimiz Ekim ayında da ortaya çıkmıştı. Yakın zaman önce kripto para alım satım hizmetlerini devreye alan PayPal’ın kripto para şirketleriyle satın alım görüşmelerinde bulunduğu yazılmıştı. Haberde söz konusu şirketlerden birinin BitGo olduğu ancak BitGo ile görüşmelerin henüz sonuçlanmadığı belirtilmişti. Öte yandan Coinbase ile JPMorgan’ın da yakınlığı biliniyor. Hatta bu iki şirketin 2018 yılından beri kapalı kapılar ardında gizli görüşmeler yaptığı iddia edilmişti. Bu görüşmelerin Coinbase’in planladığı halka arzla bir ilgisi olabileceği düşünülüyor. Bilindiği üzere Coinbase, önümüzdeki yıl büyük olasılıkla hakla arz olacak. Şirketin değerlemesi ise en son 8 milyar doların üzerindeydi.

Bu üç şirket arasındaki son görüşmelerin ise daha çok kripto para saklama hizmetleriyle alakalı olduğu ifade ediliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: