3.5 milyon dolar yatırım alan borsa, kullanıcı eksikliği nedeniyle kapatılıyor

Önemli girişim sermayesi şirketlerinden 3.5 milyon dolar yatırım alan merkezi olmayan kripto para borsası Sparkswap kapatılıyor.

Pantera Capital, Initialized Capital ve diğer birkaç şirketten 3.5 milyon dolar toplayan merkeziyetsiz borsa Sparkswap, faaliyetlerini sona erdireceğini açıkladı. Borsanın kurucusu Trey Griffith, şirketin kapanacağını bir blog gönderisinde paylaştı ve kullanıcı sayısının işi ayakta tutmak için yeterli olmadığını belirtti.

Griffith yazısında şunları söyledi:

“Uzun vadede işimizi sürdürecek kadar kullanıcı sayısı yakalayamadık. Özellikle fiat para ve kripto para ilişkisi kuran bir düzen kurmak çok pahalı bir çabaydı ve şu anda işimizin dayanıklı olması için kurduğumuz düzen fazla iyi.”

Şirket yeni kullanıcı alımlarını durdurdu. 24 Mart’tan sonra da ticari işlemler tamamen son bulacak. Lightning node’u da bu ayın sonunda kapatılacak. Şirket ortağı olan AnchorUSD şirketinin de yardımıyla müşterilerinin hesaplarındaki dolarların güvencede olduğunu belirtti. Griffith’in söylediğine göre, Nisan ayının sonuna kadar AnchorUSD kullananlar, banka hesabıyla ilişkili işlemlerde herhangi bir ücret ödemeyecek.

Griffith, açıklamalarının devamında “Şimdilik bir şirket olarak odağımız FinTech’e daha geniş bir şekilde geçmek ancak Bitcoin ve Lightning’in gelişimini de yakından izleyeceğiz ve bu toplulukların üretken üyeleri olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Şirket kodu ise, Bitcoin ve Lightning gelişmelerine katkıda bulunmak isteyenler için açık kaynak olarak kalacak.

2017 yılında kurulan Sparkswap, Lightning Network ağı üzerine kuruluydu ve kullanıcıların kripto paralarını sakladıkları yerden platformda ticaret yapmalarına olanak sağlıyordu. Şirket, geçtiğimiz Nisan ayında 3.5 milyon dolarlık fon almıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: