29 yaşındaki ünlü Bitcoin girişimcisi hayatını kaybetti

Kripto para endüstrisinde “Blockchain’in Jeanne d’Arc’ı” olarak bilinen Bitcoin girişimcisi Toni Lane Casserly yaşamını yitirdi.

toni-lane-casserly

Kripto para endüstrisinde “Blockchain’in Jeanne d’Arc’ı” olarak bilinen 29 yaşındaki Bitcoin girişimcisi Toni Lane Casserly 29 yaşında vefat etti.

Aynı zamanda kripto para haber sitesi Cointelegraph’ın da kurucu ortağı ve birçok konferansın aranan konuşmacılarından Casserly, önemli bir Blockchain ve Bitcoin destekçisiydi.

New York Post’un aktardığına göre, teknoloji ve sürdürülebilirlik konusunda kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Civana’dan Lucian Tarnowski, Casserly için “Toni, teknolojinin insan bilincini açığa çıkarmak için nasıl bir araç olduğunu gördü. Blockchain’in insanlığa sağlayacağı faydayı gösteren parlak bir öncüydü.” yorumunu yaptı.

Casserly’nin babası, Facebook’tan kızının vefat gününün geçen hafta 14 Nisan olduğu bilgisini verdi. Baba, kızının ölüm sebebini açıklamazken yaz aylarından bu yana iyi olmadığını söyledi.

Cassherly, Blockchain gibi teknolojileri, toplumları ve devletleri geliştirmeye yardımcı olabilecek araçlar olarak görüyordu.

Casserly, LinkedIn profiline göre, emlak platformu Propy’den Silikon Vadisi Düşünce kuruluşu Future’a kadar çeşitli şirket ve organizasyonlara danışmanlık yapıyordu. Casserly ayrıca, Afrika’da Ebola hastalığının en çok olduğu yerlerden Sierra Leone’de Bitcoin tarafından finanse edilen bir hayır kuruluşunun da başındaydı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: