24 trilyon doları yönetenlere Bitcoin soruldu: 5 yıl içinde nerede olacak?

Bitwise Asset Management, yüz milyonlar, hatta milyarlarca dolarlık varlık yöneten danışmanlara Bitcoin’i ve kripto paraları sordu.

Bitwise Asset Management, Aralık ayında gerçekleştirdiği yıllık araştırmasını yayınlandı. Araştırma kapsamında 415 danışmana piyasanın nereye gittiği, müşterilerinin kripto paralara nasıl yaklaştıkları ve alana daha fazla yatırım yapmaları için ne gerektiği dahil olmak üzere para kripto duyarlılıklarıyla ilgili bir dizi soru soruldu.

Büyük çoğunluğu en az 100, en çok 500 milyon dolarlık varlık yöneten katılımcılardan portföylerde kripto paraya yer verecek olanların sayısının 2020’de ikiye katlanması bekleniyor. Mevcutta yalnızca %6’sı müşteri portföylerinde kripto paraya da yer verirken 2020’de bunun %13’e çıkacağı sonucuna ulaşıldı.

Bitwise küresel araştırma başkanı Matt Hougan, “Kripto paranın korelasyonsuz getiri veya yüksek getiri sağlamada kanıtlanmış geçmişi, danışmanların ilgisini çekiyor.” diyor. Bununla beraber birçoğu, büyük ölçüde yasal belirsizlikler ve erişim sorunlarından dolayı yatırım yapma konusunda ayak diretiyor.

Katılımcıların %56’sı düzenleyici endişelerin kripto paraların benimsenmesini engellediğini söyledi.

2019’daki araştırmada %42’lik dilim, düzenlemelerin en büyük endişe kaynağı olduğunu ifade ederken bu yıl %58’lik dilim, daha iyi düzenlemenin onları yatırım yapmaya teşvik edebileceğini dile getiriyor.

Bu noktada Hougan, yatırımcının kripto para tahsislerindeki küçük bir artışın dahi genel olarak piyasa için bir nimet olabileceğini söyledi. Bitwise yöneticisi, danışmanların toplamda 24 trilyon dolarlık varlık yönettiğini, buna karşın Bitcoin’in şu anki piyasa değerinin 160 milyar dolar olduğunu kaydetti.

Araştırmada bir başka soru da danışmanların önümüzdeki 5 sene içinde Bitcoin fiyatının hangi değerde olacağını düşündükleriydi.

Katılımcıların yüzde 37 gibi önemli bir çoğunluğu lider kripto paranın 2025’e kadar 10,000 – 24,999 dolar aralığında olacağına inanıyor. %19’luk dilim, bu soruya 1000 – 6999 dolar yanıtını verirken %11 ise 7000 – 9999 dolar diyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: