2020’de geliyor: Türev devi CME’den Bitcoin opsiyonları hamlesi

Dünyanın en büyük vadeli işlem ve opsiyon borsası Chicago Mercantile Exchange (CME) 2020’nin ilk çeyreğinde Bitcoin opsiyonlarını piyasaya süreceğini duyurdu.

Türev devi CME Group, 2020 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin opsiyon sözleşmelerini piyasaya süreceğini duyurdu.

Bir süredir yeni bir Bitcoin ürününün hazırlıklarını yapan CME, bugün opsiyon ürününün düzenleyici kuruluştan onay beklediğini bildirdi.

CME hisse senedi endeks ve alternatif yatırım ürünleri küresel başkanı Tim McCourt, “Bitcoin vadeli işlem piyasalarımızda artan müşteri talebi ve sağlam büyümenin ardından opisyon sözleşmelerinin müşterilerimize Bitcoin fiyat risklerine karşı korunma ve işlemlerde ek esneklik sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Dünyanın en büyük vadeli işlem ve opsiyon borsası olan CME, Bitcoin ürünlerini ilk olarak 2017 yılının Aralık ayında piyasaya sürmüştü. O tarihten bu yana her gün ortalama 35,000 BTC değerinde yaklaşık 7000 sözleşme alınıp satılıyor. CME’ye göre başlangıçtan bu yana 3300’üzerinde bireysel hesap Bitcoin sözleşmelerinde işlem yaptı.

CME’nin yanı sıra New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen Bakkt, önümüzdeki Pazartesi günü iki yeni Bitcoin vadeli işlem ürünü başlatıyor. CME’nin ciddi bir rakibi olacak olan Bakkt, günlük ve aylık olmak üzere iki fiziksel teslimatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi sunacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: