2017’de Parity’den çalınan ETH’ler, 3 yıl sonra harekete geçti

2017 yılında meydana gelen ve en büyük ETH soygunlarından biri olarak kayıtlara geçen olayla ilişkili adreste, 3 yıl aradan sonra hareketlilik görüldü.

ethereum

Ethereum’daki en büyük saldırılardan biri olarak tarihe geçen Parity olayıyla ilişkili bir adres, üç yıllık hareketsiz dönemin ardından ilk defa ETH transferine başladı.

2017 yılının Temmuz ayında meydana gelen olayda, Parity cüzdan uygulamasında bulunan bir açıktan yararlanan hacker, o günün fiyatıyla 30 milyon dolar değerinde 150 bin ETH çalmıştı. 150 bin ETH, bugünkü fiyatlarla ise 110 milyon dolar ediyor.

Bilgisayar korsanı, olayın ardından yedi ayrı cüzdana toplam 70 bin ETH’yi eşit olarak dağıttı. İlk olarak The Block tarafından aktarılan habere göre, bu cüzdanlardan birinde 5 gün önce önemli bir hareketlilik görüldü. Hacker, 27 Aralık 2020’de 300 ETH’yi renBTC’ye dönüştürmeye başladı. Parity’nin hack’lenmesiyle ilişkili diğer adreslerde ise herhangi bir transfer hareketi görülmedi.

Hacker, yaklaşık 300 ETH’yi Bitcoin’e endeksli bir Ethereum token’ı olan renBTC’ye dönüştürdü

Piyasa değeriyle Bitcoin’den sonra ikinci büyük kripto para olan ETH, TSİ 11.35 itibari ile 735 dolardan işlem görüyor. ETH, iki gün önce 750 doları geride bırakmıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: