2017’de her şeyi satarak Bitcoin alan aile, hâlâ her fırsatta alım yapıyor

2017 yılının başlarında sahip oldukları her şeyi satarak Bitcoin almalarıyla gündeme gelen Hollandalı aile, 2018’de fiyatın 3 bin dolara düştüğü büyük çöküş dahil, buldukları her fırsatta alım yapmaya devam ediyor. CNBC, üç yıl sonra aileyle iletişime geçti ve Bitcoin’i, bu radikal kararlarını sordu.

“Bitcoin Ailesi” olarak bilinen Taihuttu ailesi, kârlı bir işletme, 2500 metrekarelik bir ev, hatta çocuklarının oyuncakları dahil, tüm varlıklarını satarak Bitcoin almalarıyla manşetlere çıkmıştı. Üç yıl sonra aileyle iletişime geçen CNBC, hâlâ her fırsatta BTC biriktirdiklerini ve olabildiğince her dip noktadan Bitcoin satın aldıklarını öğrendi.

CNBC’ye konuşan 42 yaşındaki baba “Bitcoin’e girdik, çünkü hayatlarımızı değiştirmek istiyorduk.” dedi.

2017’den beri aile, 40 ülkeyi dolaşarak göçebe bir yaşam tarzı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl da İstanbul’a gelmişlerdi.

Hayatları, çoğu kişi için aşırı görünse de Taihuttu’nun problemi yok. CNBC’ye, Bitcoin’lerinin büyük kısmını 2017’nin başlarında fiyat yaklaşık 900 dolarken satın aldığını söyledi.

Bitcoin’in o yılın sonunda 20 bin dolarlık zirveden sert düşüşü, Taihuttu’yu lider kripto paraya yatırım yapmaktan alıkoymadı. Bakış açısını olumlu tutan Taihuttu, daha fazla alım yapma yolunu tercih etti: “Bitcoin dibe vurduğunda daha fazla satın almaya başladık.”

“Bitcoin, arz krizine doğru gidiyor”

Taihuttu, Bitcoin’in son rallisinin başka bir balon olabileceğine inanıp inanmadığı sorulduğunda ise Bitcoin’e olan talebin 2017’de olduğu gibi azaldığını düşünmediğini ifade etti. Piyasanın şu anda bir arz krizine doğru gittiğine inandığını söyleyen baba, iki ralli arasında önemli farklılıklar bulunduğunu ekledi:

“PayPal, 350 milyon kullanıcısına Bitcoin satmaya başladığında bir yerden de Bitcoin satın alması gerekiyor. Büyük bir arz krizi meydana gelecek, çünkü her gün büyük şirketlerin ihtiyacını karşılamak için yeterince yeni Bitcoin üretilemeyecek.”

Taihuttu, bu boğa döngüsünde Bitcoin’in en az 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: