2013’te, Bitcoin’in 40 bin dolar olacağını bu sözlerle tahmin etmiş

winklevoss

Tüm dünyanın kripto para yatırımlarıyla tanıdığı Winklevoss ikizlerinden Cameron’ın 2013’te Bitcoin‘in 40 bin dolara ulaşacağını söylediği ortaya çıktı.

Kripto para borsası Gemini’ın da kurucuları olan ikizler, Bitcoin’e erken dönem yaptıkları yatırımlar ve en büyük kripto paranın ABD’deki en bilinen savunucularından olarak tanınıyorlar.

Bir dönem Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in kendi fikirlerini çalarak ünlü sosyal medya platformunu kurduğunu belirten Winklevoss ikizleri, Zuckerberg’den yüklü bir tazminat almayı da başarmıştı.

Bitcoin’in rekor basamaklarını teker teker çıkarak 40 bin dolara yükseldiği 7 Ocak gününde ise ikizlerden Cameron ilginç bir tweet attı. “2013’te yaptığım yorum” notuyla Bitcoin’in 900 dolar olduğu dönemdeki yorumunu paylaşan Cameron Winklevoss’un adeta nokta atışı yaptığı ortaya çıktı:

“Bitcoin için küçük boğa senaryosu… 40 bin dolar… Ancak uzun vadede çok daha öteye gideceğini düşünüyorum. Muhtemelen herkesin beklediğinden çok daha hızlı olacak”

Winklevoss ayrıca tweet’inin altına da yorumunu haber yapan sitenin 16 Aralık 2013 tarihli linkini koydu.

Haberde o dönem Bitcoin’in 1200 dolardan 600’e düşüp daha sonra tekrardan 1000 dolara çıktığı belirtiliyor ve yüksek volatilitenin yarattığı tehlikeden bahsediliyor. Cameron Winklevoss ise volatilitenin uzun vadede kendisini korkutmadığını hatta çoğu zaman fiyata bile bakmadığını söylüyor.

Winklevoss ikizleri, Facebook davasından elde ettikleri paranın bir bölümüyle erken dönemde Bitcoin satın almışlardı. Şu anda Winklevoss’ların en az 120 bin BTC’si bulunuyor. Bu da mevcut fiyatlarla 4 milyar 800 milyon dolar yapıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: